Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] awardhotspot.com pop-up virüsü nasıl silinir?

267 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen ve Reklam içeriği olarak gösterilen awardhotspot.com sayfasını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu konuda biraz bilgi vermek istiyorum. bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler ve sosyal ağlara alış veriş sitelerine girdikçe karşınıza bu reklam sayfaları açılır.

Şimdi gelelim bu reklam sayfalarını kaldırmaya bunun için iki yol izleyeceğiz ilkin registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise adwcleaner programı kurarak.

1-Adım : 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen awardhotspot.com sayfası için bu metodu uygulayacağız. Uygulama metod aynıdır.

 

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza yüklediğimiz AdwCleaner programı ile bilgisayarımızı taratma işlemi yapacağız. Tarama işlemi yapmadan önce diğer çalışan programlarını kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı bu program ile tarama işlemi yaptık dan sonra awardhotspot.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

Bilgisayarımız awardhotspot.com ile ilgili zararlı girdileri sildikden sonra yeniden başlayacaktır. Bu işlemden sonra Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome gibi yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların özellikler kısmına girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef Kısmında olan  “http://www.awardhotspot.com” uzantısı tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak Tarayıcıların Ana sayfa Ayarlarını Google yada bir Başka siteye Ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın