Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] mywebfind.com sayfasını nasıl silinir?

329 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayarımıza bulaşan mywebfind.com sayfasını AdwCleaner programı ile kaldırmayı anlatacağım. bu işleme başlamadan önce Bu sitelerin bilgisayarımıza nasıl buşlaştıklarını anlatmaya çalışacağım . Bu sahte arama motorları  browser hijackers ler bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme ( demo ) programlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar bulaştıkları an itibariyle ise internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Zamanla bilgisayarımızı yavaşlatmaya kadar gider.

Şimdi gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl kaldırırız ?

Program kurmadan kaldırma ; 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen mywebfind.com içinde uygulaya bilirsiniz . Metot aynıdır yapmanız gereken aramasayfam yerinde mywebfind.com yazmanız olacaktır.

 

Program kurarak Kaldırma ;

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden programını kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner programı ile taratmadan önce çalışan tüm programları kapatıyoruz ve program ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımı tarattık dan sonra mywebfind.com ile ilgili zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean ile siliyoruz.Bu işlemden  sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak.

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların Özellikler Bölümüne giriyoruz.

adw

 

Özellikler bölümüne giriyoruz. burda hedef yazan yerde http://www.mywebfind.com uzantısını siliyoruz bunu tüm internet tarayıcılarında yapacağız unutmayın.

mywebfind sayfasını kaldırma

 

Yukarıda resimde gördüğünüz gibi http://www.mywebfind.com  uzantısı siliyoruz. Daha sonra burdan çıkıyoruz.

Bu işlemleri yaptık dan sonra eğer ki emin olamıyorsanız Web Tarayıcıların Ayarlarını Sıfırlayabilirsiniz Fabrika ayarına dönecektir yani ilk yüklemeye nasıl yapılacağı aşağıda linklerdedir.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

En sonra İnternet Tarayıcıların Ana Sayfaları www.mywebfind.com ayarlı ise bunları google yada bir başka siteye ayarlayınız. Şimdiden kolay gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın