Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Lasaoren.com Arama Motorunu Kaldırma

575 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen Lasaoren.com  yönlendirme arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konu hakkında biraz bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar bu zamanlar can sıkıcı bir hal alır  ve bilgisayarın yavaşlamasına sebep olur.

Lasaoren.com arama motorunu nasıl temizleyeceğiz bunun için iki farklı yol izleyebiliriz bununla ilgili olarak hangisi kolayınıza giderse onu deneye bilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın registry kayıtlarını manuel olarak temizleyeceğiz bununla ilgili olarak daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Lasaoren.com içinde uygulayabiliriz. Uygulama metod aynıdır.

 

2-Adım ;

Konu başında dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile temizlik yaparak kaldıracağız. Bu bilgisayarınıza kurduk dan sonra bilgisayarınızda diğer çalışan programları kapattık dan sonra taratma işlemi yapabilirsiniz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarımızda bu program ile taratma işlemi yaptık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size silinen dosyaları bir rapor halinde sunacaktır.

bilgisayarımızda Adwclaner  programı ile tarattıkdan sonra tarayıcılarımızı fabrika ayarlarına geri getirmemizde fayda vardır. bunun için aşağıda konu başlıklarını da inceleye bilirsiniz.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

adw

Daha sonra bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker giriyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef kısmında http://www.Lasaoren.com uzantısını tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. son aşama olarak bu tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın