Sponsorlu Bağlantılar

search.gboxapp.com arama motorunu kaldırma

239 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu arama motoru search.gboxapp.com bilgisayarımıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler siz tarayıcılarınızı her kullandığınızda bu arama motorları kullanmak üzere yönlendirirler şimdi bu arama motoru search.gboxapp.com nasıl kaldırılır. bunun için iki ayrı yol deneyeceğiz hangisi kolayınıza giderse onunla kaldırabilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın registry kayıtlarını manuel olarak temizleyeceğiz bunun için daha önceden aramasayfam için olan video izleyerek yapabilirsiniz uygulama metot  aynıdır.sadece sizin yapacağınız aramasayfam yerine search.gboxapp.com olarak düzeltmeniz olacaktır.

2-Adım ;

Diğer bir kaldırma metot ise AdwCleaner programı ile kaldıracağız bu programı kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak taratma da fayda vardır.

Bu program ile taratma yaptık dan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. bilgisayarınız yeniden başladık dan sonra bilgisayarınızda silinen dosyaları size bir rapor halinde gösterecektir.

adw

 

Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların ( Mozilla – explorer – yandex – chrome ) özellikler bölümüne giriyoruz bunu tüm tarayıcılarda ayrı ayrı olarak yapacağız .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda resimde olduğu gibi özellikler bölümüne girdiğimiz tarayıcıların Hedef kısmında http://www.search.gboxapp.com uzantısını tüm tarayıcılarımızın hedef bölümünden kaldırıyoruz. Unutmayınız bunu tüm tarayıcılardan kaldıracağız. Son olarak tarayıcıların ana sayfalarını google yada bir başka siteye ayarlaya bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın