Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Hatası

3.937 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da İnternet’de sörf yaparken dikkatinizi çeken bir sayfayı ziyaret ettiğiniz’de sayfayı açmaya çalıştığınız’da o site’de hata mesajı olarak “bu web sayfası kullanılamıyor”   Err_name_resolution_failed hatası ile karşılarşırsınız.
ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED sorunu çözümü

 

Bu Hata sorunu açmış olduğunuz web sayfasının domain süresinin bitmiş olması veya bulunduğu domain sunucularının cevap vermemesidir.

Diğer bir sorun kaynağı ise Google Sunucularının yavaş cevap vermesi veya hiç cevap vermemesidir.Sunucular yoğunluktan geç cevap verirse bu sorun ile karşılaşa bilirsiniz. Peki sadece bunlar mı hata kaynağı tabiki bunlarda değil bunun yanında Google Chrome veya başka tarayıcılarınızda kullandığınız vpn eklentileri , proxy kullanıyor iseniz bunlar ve kullandığınız dnslerde bunlara neden olabilir. şimdi gelelim bununla ilgili olarak çözüm arayalım.

 ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Nasıl Çözülür ?

* Google Chrome ve Başka Tarayıcı’da Vpn Eklentileri Kullanıyor iseniz bunları kapatın ve öyle bağlanmayı deneyiniz.

* Proxy Server ile bağlanıyor iseniz Bunu iptal Ediniz ve Sayfaya Direk olarak bağlanın.

* Kullandığınız Dns Adreslerini kontrol ediniz. Güncel Dns Adreslerini kullanmayı deneyiniz. Dns Adresi Nasıl değişir Bilmeyenler için aşağıdaki video yardımcı olacaktır.

* Açmak istediğiniz Web Sayfasının Çöküp çökmediğini Buradaki konu’dan öğrenebilirsiniz. Eğer açmak istediğiniz web sayfası çökmüş ise bu sayfa dolasıyla açmayacaktır. https://ademocut.com/web-sitelerini-cokup-cokmedigini-kontrol-ediniz-check-website/   adresi size yardımcı olacaktır.

* Google Sunuculardan kaynaklandığını unutmayınız belli bir süre sonra tekrar deneyerek açıp açmadığını kontrol ediniz.

Google Arama Tags & Etiket ;

ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED  Windows 7 , ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Windows 8 , ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED çözüm , ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED sorunu yaşıyorum , ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED sorun nasıl kesin çözerim

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın