Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} QQPCTray Virüsü Nasıl Silinir?

5.254 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yüklenen Crackli dosyalar veya bilmediğimiz kimlik doğrulaması olmayan yazılımlar ile bilgisayarımıza bulaşan QQPCTray virüsü bilgisayarımızda sık sık İnternet kesilmesine sebep verir ve arka planda bilgisayarımızı sürekli meşgul ederek bilgisayarımızın yavaşlamasına sebep olur. Bu QQPCTray virüsü bilgisayarımızın sistem dosyalarına zararı vardır. o yüzden bilgisayarımızdan QQPCTray virüsünü kaldırmak için çözümler ararız. Peki QQPCTray virüsünden kurtulmak için ne yapmalıyız ?

Bilgisayarımızdan kaldırmak için Combofix virüs sökücü yazılımı kullanmamız gerekecektir. Aşağıdaki adımları izleyerek QQPCTray virüsünü nasıl sileriz bunu takip edelim.

* Win + R Tuşları yardımı çalıştır penceresini açalım ve buraya”appdata” tırnaklar olmadan yazarak roaming klaösürü içine girelim. Burada QQPCTray.exe dosyası var ise bunu buradan kaldıralım.

* Bilgisayarımıza ComboFix programını yükleyelim ve bilgisayarımızı bu program ile Güvenli Mod’da taratalım.

Güvenli Mod Nasıl Geçilir ;

Bilgisayarımızı Güvenli Mod’da  Combofix programı ile taratın . Böylece büyük bir olasılıkla bu virüsten kurtulmuş olacaksınız.

Arama & Tags ;

QQPCTray Virüsü nasıl silinir , QQPCTray.exe kaldırma , QQPCTray nasıl temizlenir , QQPCTray kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} QQPCTray Virüsü Nasıl Silinir? (6 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Hayır arkadaşlar. Bu işe yaramıyor. Uygulamanın kaynağına gidin. Girin ve arama yerine şöyle yazın: “uninst”. Karşınıza çıkacaktır. Açın ve gri seçeneğe tıklayın. Tiklerin 3ünüde seçin.
  Orada neden soruyor. Sol taraftaki düğmeye basın. Kaldırma yapılıncaya kadar bekleyin bitince sol düğmeye basın. Virüsten kurtuldunuz. Bir teşekkür yeterli. :)

 2. NOT: Dosyanın konumu şöyledir;

  Yerel Disk “(C:)\Program Dosyaları (x86)\Tencent\QQPCMgr\11.4.17347.218”

  TAM BURADADIR.

 3. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM. İnternetten indirdiğim ve lanet olası ahmet adlı pi*** yüklediği exe. uzantılı uygulamanın yüzünden virüs bilgisayarıma hücum etti. En az 8-9 tane uygulama bilgisayara yüklendi ve bu uygulamalar CPU’ yu %100 çalıştırmaya başladı. Onları sildim sorunsuz olarak fakat bu konularda ne kadar tecrübeli olsamda senin yardımın olmasa şu QQPCMgr denen illeti silemeyecektim. Şuan bilgisayarım rahatladı. Tekrardan teşekkür ederim :)

 4. Yerel Disk “(C:)\Program Dosyaları (x86)\Tencent\QQPCMgr\11.4.17490.219”

  benim ve açılıta 3 tane buton var sonrasında sizin dediğiniz 3 buton nasıl yapmam gerekiyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın