Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] ero-adoniya.com yönlendirme sayfasını kaldırma

282 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın tarayıcılarını etkileyen pornografi türü sitelere yönlendirilen tarayıcı gaspları bilgisayarınıza yüklediğiniz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar ve sizi bu sitelere yönlendirirler bu virüslü siteleri nasıl kaldıra biliriz..?

bunun için farklı yol deneyeceğiz  ero-adoniya.com ( “http://ero-adoniya.com/odnonochniki_com/” ) sitesinden kurtulmak için aşağıdaki adımları izleyelim.

1-ADIM ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen ero-adoniya.com virüslü sayfa için uygulaya biliriz. Burada sizin yapacağınız kayıt defterine girdik den sonra ( Win + R regedit komutu ile ) Ctrl + F bul penceresini açıp buraya ero-adoniya.com yazarak bulduğunuz siteyi google yada bir başka siteye düzeltmek olacaktır.

2-ADIM ;

Diğer bir adım ise AdwCleaner Programı ile bilgisayarımızı taratıp zararlı kodları silmek olacaktır. Bu programda zararlı kodları sildik den sonra bilgisayar yeniden başlayacak.

 AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayar yeniden başladık dan sonra sildiği dosyaları size bir rapor halinde sunacaktır. Daha sonra Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların ;

adw

 

Özellikler bölümüne teker teker giriyoruz bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız ve burada hedef dosyalarında bulunan uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef kısmında görünen http://www. uzantılarını kaldırıyoruz. bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Daha sonra Tarayıcılarımızı fabrika ayarlarına geri getirebilmek için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Daha sonra tarayıcıların Ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayabiliriz. Kolay gelsin..

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın