Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} driver state power failure hatası

1.633 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi kurduğunuz’da Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 gibi işletim sistemlerinde herhangi bir güncelleme sonrası driver state power failure hatası verebilir. Bu sorun nasıl kaynaklanır ve çözüm yolları nelerdir hemen bununla ilgili olarak detaylı bilgi vermeye başlayayım.

Bilgisayarda her zaman her şeyin yolunda gidecek diye bir şey yoktur , bazen terslikler olabilir ve bunun sonucunda ise sorun ve hatalar ile karşılaşa biliriz. Bunlardan biride driver state power failure sorunu bu sorun genel olarak sürücü güncelleştirmeleri kaynaklıdır , bu güncelleştirmeler ile donanım ve işletim arasında uyumsuzluklar doğa bileceği için mavi ekran hataları olabilir.

driver state power failure Hatası Nasıl Çözülür?

driver state power failure sorunsal hatayı çözebilmek için ilk önce yapılması gerekenleri takip ederek uygulayalım. Bilgisayar’da eski ve kullanılmayan sürücüleri kaldıralım. eski sürücüler nasıl kaldırılır hemen öğren. 

Bilgisayar’da eski sürücüleri kaldırdıktan sonra bilgisayarımıza ccleaner programını indirelim ve bilgisayarımızı eski kalıntıları temizleyelim.

Bilgisayarımız’da Windows Update ile işletim sisteminin güncel kalmasını sağlayalım.

Bilgisayarımızın ekran kartı marka ve modeline göre güncel sürücülerini resmi web sitelerinden bulup güncelleştirelim.

Bilgisayarımız’da son yüklenen programlardan kaynaklı olarak driver state power failure sorunu yaşıyor iseniz , son yüklediğiniz programı kaldırın veya sistem geri yüklemesi yapınız.

Sistem Geri Yüklemesi Nasıl Yapılır?


Bilgisayarımıza AntiMalware Programı indirin ve Güvenli Mod ile tarayınız. bilgisayarınıza bulaşan bir virüs’de bunu yapabilir.

Arama Tags & Etiket ;

driver state power failure hatası nasıl çözülür , driver state power failure windows 8.1 , driver state power failure sorunu , driver state power failure nasıl düzelir , driver state power failure sorunsalı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın