Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} no input signal hatası

2.213 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bilgisayarı açınca no input signal diyor ne yapmam lazım? Kabloları kontrol ettim hdd kontrol ettim remlere’de baktım olmadı ne yapmam lazım? Bilgisayarın kasa ışıkları yanıyor ama maalesef no input signal hatası almaktayım yardım eder misiniz?

Bu sorun facebook sayfamızdan http://www.facebook.com/bilgisayarogren gönderilmiş olup bu sorunla ilgili olarak cevap arayalım.

no input signal hatası Nasıl Çözülür?

bilgisayarımızda oluşan bu görüntü hatası , bilgisayarımızı açmadan sadece monitörü açtığımızda karşımıza gelir , bilgisayarın power düğmesine bastığımızda hala bu sorun alınıyor ise bazı nedenleri vardır. Bunun için aşağıdaki adımları kontrol ediniz.

ekran kartı çıkışlar

* bilgisayarın kasasına güç geliyor mu ? power suply fanı çalışıyor mu? fan çalışıyor ise güç kaynağı sağlam diyelim eğer arızalı ise kasaya güç gelmeyecek ve no input signal sorunu yaşayacaksınız.

* Ekran kartı ile monitör arasında ekran bağlantı kablosu bağlantılarını kontrol ediniz , sağlam oturmuş mu , değil mi yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz.

* Bağlantı yerlerindeki pin iğnelerini kontrol ediniz , ezik veya eğildiyse , kırıldıysa kontrol ediniz.

* Ekran kartı arızalı ise no input signal hatası verir .

* Ekran kartı , bios üzerinden kapatıldıysa no input signal sorunsalı yaşanır.

* Bilgisayar’da tümleşik ekran kartı veya harici ekran kartı kullanıyor iseniz bu kartlardan birine yanlışlıkla bağladığınızda no input signal hatasına neden olabilir.

Arama Tags & Etiket;

no input signal hatası , no input signal çözüm , no input signal sorunsalı , no input signal sorunu , no input signal çözüm , no input signal windows 10 , no input signal windows 7

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın