Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası

6.383 views
Sponsorlu Bağlantılar

web tarayıcı’da İnternet girmek için yaşanan bu web sayfası  kullanılamıyor . dns_probe_finished_no_internet  hatası genelde bağlı olduğunuz İnternet hattı ile ilgili bir sorundan kaynaklanmaktadır.

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası

 

Eğer ki İnternet’de bir sorun yaşıyor iseniz veya Adsl Modem ile bilgisayarınız arasında bağlantı’da bir sıkıntı seçiyor ve İnternete giremiyor iseniz dns_probe_finished_no_internet sorunu yaşıyor olacaksınız.

 Bununla birlikte dns ayarlarında karşı taraf yani dns bölümünde bir sorun var ve cevap veremiyor ise bunu yaşamanızda dahilindedir. Peki dns_probe_finished_no_internet sorunu nasıl çözülecek bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

dns_probe_finished_no_internet sorunu nasıl çözülür ?

* Adsl Modem bağlantınızı kontrol ediniz tüm ışıkların yandığını kontrol ediniz. Adsl Modem ışığı yanmıyor ise konusunu inceleyebilirsiniz. https://ademocut.com/yeni-yazi-adsl-isigi-neden-yanmaz/ link yardımcı olacaktır.

* Ping atarak bağlantı durumunuzu kontrol edebilirsiniz win + r çalıştır penceresine cmd yazın ve dos penceresine şu komutu yazabilirsiniz “ping google.com” küçük bir veri paketi yollayacak bu paket zaman kayıp uğruyor ise bağlantınız İnternet sağlayıcınız ile ilgilidir.

* İnternet Kablosu ile >> Modem Arasındaki , Modem ile Bilgisayar arasındaki bağlantı kablolarını kontrol ediniz. eğer ezilme kopma gibi durum var mı buna bakınız.

* Bilgisayarınızın güvenlik duvarı ve Antivirüs yazılımları web tarayıcılarına google chrome , Mozilla firefox , yandex ve İnternet explorer ağ kullanmasına için veriniz.

* Tarayıcınızda vpn türü eklentiler kullanıyor iseniz bunları kaldırın ve direk olarak bağlanmaya çalışınız.

* Proxy server kullanıyor iseniz tarayıcınız ile web sayfasına direk olarak girmeye çalışınız.

* Son olarak dns ayarlarını 195.46.39.39 – 195.46.39.40 olarak değiştiriniz birde öyle deneyiniz. Dns ayarlarının nasıl değiştiğini bilmiyor iseniz

Dns Nasıl Değişir : 

Yukarıda adımları uygulayınız eğer sorun hala çözülmüş değil ise o zaman ttnet veya servis sağlayıcınız ile irtibata geçmeniz gerekecektir. 444 0 375 ( TTNET )

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Sorununu sadece Google chrome de alıyorum.Modemimin tüm ışıkları yanıyor ama yinede bu hatayı alıyorum hiçbir siteye giremiyorum lütfen yardım edermisiniz

    • modem ayarlarını tam yaptınız mı ? birde mevcut internet bağlantınızı kontrol ettirin . müşteri hizmetlerini arayara. farklı tarayıcıda bu yapıyor mu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın