Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Flash Player Eklentisi Engellendi Hatası

65.241 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda benim’de sık sık yaşadığım ve sizinde muhtemelen bu sorunu yaşadığınız Google Chrome Hatalarından biride “Adobe Flash Player eklentisi eski olduğu için engellendi” Eklenti Güncelle ve Bir Seferlik Çalıştır sorunu yaşanmaktadır.

adobe flash player engellendi hatası
veya bir başka hata ise Adobe Flash Player Yüklemesi bittiğinde , Etkinleştirmek için sayfayı yeniden yükleyin gibi aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi karşınıza sık sık çıkabilir.
adobe flash player eklenti güncelle

 

Peki bu adobe flash player güncelleme hatasını nasıl çözeceğiz ? bunun için aşağıdaki adımları takip ederek çözmeyi deneyelim.

Çözüm ;

* Google Chrome Tarayımızı Kapatıp Açalım

* Tarayımızın adres çubuğuna “chrome://components/”  komutunu yazalım ve enter basalım. Bu Chrome Bileşenlerini Güncellememiz için gelen bir menüdür.

Google Chrome Bileşenleri Güncelleme

Yukarıda görüldüğü biraz daha uzun bir menü gelecektir bu , Google Chrome bileşenlerini güncelleyeceğimiz bir bölümdür biz şimdi burada yapacağım işlem “pepper_flash” yazan kısmımda Güncellemeleri denetle kısmına basarak flash güncellemesini yapacağız.

* Eğer bu sorunu çözemediğiniz ise o zaman Google Chrome tarayınızı komple yeniden güncellemeniz gerekecektir.

GOOGLE CHROME GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR BURADAN

* Bu sorun hala devam ediyor ise o zaman “güncellemeler yönetici tarafından devre dışı bırakıldı” hatası 0x80040154 sorunu yaşıyor iseniz Chrome Yazılım Temizleme Aracı kullanarak kaldırıp yeniden kuracaksınız.  Bu yazılım kısaca ani tarayıcı çökmelerinde , beklenmeyen reklam virüslerin bulaşmasında kullanılan bir yazılımdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın