Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] anasayfa.im arama motoru nasıl kaldırılır?

4.799 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın İnternet Tarayıcılarını Etkileyen Bu sahte Arama motorunu AdwClaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo ( Deneme) yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkilerler. Sizi bu sahte arama motoru olan anasayfa.im sayfasını kullanmaya zorlarlar. Şimdi Gelelim bu sahte arama motorunu kaldırmaya.

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma :

Daha önceden aramasayfam.com için hazırladığım video izleyerek anasayfa.im içinde aynı şekilde uygulaya bilirsiniz. Metot Aynıdır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma :

Konu Başında Bahsettiğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programıhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden kurarak Kaldıracağız. Bu işlem yapmadan önce diğer çalışan programları kapatınız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner programı ile Scan Taraması Yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra anasayfa.im ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Siliyoruz bu işlem sonucunda Bilgisayarımız yeni den başlayacaktık.

adw

 

Bilgisayarımız Yeniden Başladık dan sonra Özellikler Bölümüne girerek http://www.anasayfa.im uzantısını sileceğiz.

k9safesearch com sayfasını kaldırma

Bilgisayarımızın tarayıcılarına teker teker giriyoruz ve Hedef Uzantılardaki http://www.anasayfa.im uzantısını siliyoruz. Bunu Tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Daha sonra Tarayıcıların Anasayfaları anasayfa.im ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlayacağız. Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] anasayfa.im arama motoru nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın