Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] xeesearch.com arama motoru nasıl kaldırılır?

592 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan bu Sahte Arama motorunu Bilgisayarımızdan AdwCleaner programı ile kaldıracağız . Bu işleme Başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz deo yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu sahte arama motorları bilgisayarınıza indirdiğimiz an itibari ile bilgisayarımızı tarayıcılarını etkiler. Böylece her açtığımızda sizi bu sahte arama motoru  Xeesearch.com  yönlendirilir ve bu arama motorlarını zorla kullanmaya çalışırsınız.Peki bu sahte arama motoru  Xeesearch.com  nasıl kurtuluruz.

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma :

Daha önceden Aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen  Xeesearch.com için uyarlayın metot aynıdır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma :

Konu Başında Dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indiriyoruz. Daha Sonra Bilgisayarımızı Taratmaya Başlıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Not Bu program ile taramadan önce diğer çalışan programları kapatınız. ve Scan ile taratmaya başlayınız.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı Tarattık dan sonra Xeesearch.com ile ilgili Zararlı Girdileri işaretleyiniz ve Siliniz.

adw

Bu Zararlı Girdileri sildik den sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacaktık. Daha  bilgisayarımızda yüklü Tarayıcıların Özellikler Bölümüne girerek http://www.Xeesearch.com uzantısını sileceğiz.

mywebfind sayfasını kaldırma

Yukarıda Örnek Resimler de olduğu gibi Hedef Kısmında http://www.Xeesearch.com uzantısını oradan siliyoruz. Bunu Tüm tarayıcılardan kaldıracağız. Bu işlemleri tüm tarayıcılarda yaptık dan sonra Tarayıcıların Ana Sayfaları Xeesearch.com ayarlı ise bunu Google yada Bir başka siteye Ayarlayınız.  Kolay Gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın