Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] ads clever reklam sayfası kaldırma

241 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu açılır reklam sayfasını AdwCleaner ve JunkWare programları ile kaldırmayı deneyeceğiz. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz ücretsiz yada demo yazılımlar aracılığı ile yada girmiş olduğunuz bir siteden zorla indirmenizi isteyen bu uygulamadan bulaşarak online alış veriş sitelerine yada sosyal sitelere girerken karşınıza çıkan bu reklam sayfaları sizi zorla bu reklamları kullanarak kullanmanızı zorlarlar.

Şimdi Gelelim Bu reklam sayfasını nasıl Kaldıracağız ?

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır  bu adımları izleyerek bilgisayarda yüklü programları bakıyoruz burada Ads Clever ile ile ilgili programlar varsa bunları kaldırıyoruz. birde göze çarpan bilinmeyen programları internet den araştırarak ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırınız.

Daha Bilgisayarımızın İnternet Tarayıcılarını eklentilerinde bilinmeyen eklentiler varsa bunları kaldırınız. Yada Tarayıcılarınızı sıfırlayın. Tarayıcıların nasıl Sıfırlandığını aşağıda Konu başlıklarından öğrene bilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

 

Sonraki Adımda Bilgisayarımıza konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner Programı indiriyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile taratıyoruz. Ads Clever ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden adwcleaner indirin ve kurunuz. Bilgisayarımız yeniden başlayınca Bilgisayarımızı Birde Junkware programı ile taratıyoruz.

http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresinden indirin ve kurunuz. Bu işlemleri yaptığınızda düzelmesi Gerekmektedir. Eğerki Düzelme olmaz ise Güvenli Mode ‘da Malwarebyte programı ile taratın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın