Sponsorlu Bağlantılar

CO CITATİON SEO

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda ceo için önemli bir kavram olan co citation seo nedir bununla alakalı siz takipçilerimize elimizden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Yeni bir backlink türü olan co citation normal klasik anchor text yöntemine göre daha başarılı bir seo çalışmasıdır.

Bu bcklink işlemi aslında biraz zor ama oluştuğunda ise sitenizin popüleritesi oldukça artacaktır. Neden zor derseniz?

Normal bir backlink aldığınız sitenin dışından aynı sektör olan ve popülerliği fazla siteden de backink almanız Google tarafından daha iyi anlaşılır hale gelmesini sağlamakta buda otoriter olduğunu anlar ve kendi kategorisinde üst sırala çıkmasını sağlamaktadır.

Zorluğu ise oldukça popüler sitelerden backlink almak zor veya maliyetli olacağı için co citation seo çalışması bir zor olmaktadır. Düzenli bir co citation seo çalışması yapıldığında uzun vadede başarılı olacaktır.

 

Kendi sektörünüz de anahtar kelime tespiti yapınız ve o anahtar kelime araştırmasında çıkan ilk siteleri belirleyin.  Bu popüler sitelerden özgün bir yazı yazın veya yazdırarak bu hedeflediğiniz sitelerden bu anahtar kelime çıkışları yapmaya çalışınız.

Özgün içerikli yazıda üç link çıkışı yapın ve iki linki kendi sitenize diğer linki ise belirlediğiniz diğer sitelerden birine yapınız. Bunu uzun vadede çalışması sitenizin yükselmesine neden olacaktır.

ANCHOR TEXT NEDİR

Çapa metin veya diğer adıyla üzerine tıklanabilir metin anlamındandır. Bu metin genelde altı çizili veya koyu, mavi renk olarak verilmektedir.

Buna örnek verecek olursak wifi şifre öğrenme bu metine verilen linki buna örnek olarak gösterebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın