Sponsorlu Bağlantılar

Özgün ve doğru sayfa başlığı oluşturma

24 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo çalışmaları konusunda önemli bir nokta üzerinde duracağız. Eğer blog sayfanız, web siteniz varsa yazdığınız makaleler de doğru ve özgün bir sayfa başlığı oluşturma konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

Sayfa başlıkları ve başlık etiketleri arama motorlarına sayfanın konusu hakkında bilgi vermektedir. Bunun için aşağıda adımları yazacağınız makalelerde doğru başlık arama motorları için doğru algılayacağı için sayfanız için ön sıralarda görünmesi için önemlidir.

  • Sayfa içeriğini anlatacak etkili bir başlık oluşturun.

Yazdığınız makaleyi anlayacak iyi bir başlık belirleyiniz. Konu başlıkları “adsız veya yeni sayfa, 25122018 tarih şeklinde” gibi başlık seçmekten sakını.

  • Sayfa başlıkları her yazdığınız yazı için özgün başlık seçilmelidir.

İçerikler ayrı ayrı yazıldığı için sayfa başlıkları tamamen içeriğe uygun ve özgün olmalıdır.

  • Başlıklar kısa ve bilgilendirici olmalıdır. Yazı başlıkları çok uzun olursa Google tarafından sadece belirli bir bölümü görünür.

Gereksiz anahtar kelimeleri başlıklarda kullanmayınız.

SAYFA BAŞLIKLARI KAÇ KARAKTER OLMALIDIR?

İçeriklerinizi oluşturdunuz ve sayfa başlığı yazınızı açıklayacak en etkili bir başlık atacaksınız peki bu başlık kaç karakter olmalıdır?

Seo bakımından arama motorları Google, Yandex, Bing gibi arama motorları için sayfa başlığı 60 ~ 65 arasında karakter olmalıdır. Fazla karakter uzunluğu arama motor sonuçlarında görünmeyecektir.

ÖZET;

Kısaca yazdığımız içeriğe göre en etkili sayfa başlığı oluşturmak ve bu başlığı 60 ile 65 arasında destekleyen karakter sınırında tutmak gerekecektir. Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından bize yollayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın