Sponsorlu Bağlantılar

clock watchdog timeout hatası nasıl çözülür?

8.171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda clock watchdog timeout hatası nasıl çözülür? Bununla ilgili sizlerden gelen sorulardan biri olan bu hata mesajı ile karşı karşıya gelebilme olasılığı her an olabilmektedir. Bu sorun neden kaynaklıdır? nasıl çözülür? elimizden bildiğimiz kadarıyla sizlere yardım etmeye çalışacağız.

clock watchdog timeout sorunu genel olarak mavi ekran hatası 0x00000101 kodlu hata verme ile kaynaklı olabilmektedir. Genel olarak Ekran kartı veya Bellek ( Ram ) ile ilgili sorun nedeniyle yaşanabilmektedir. clock watchdog timeout problemi ekran kartı sürücülerinin uyumsuzluğu nedeniyle patlak verebilmektedir.

clock watchdog timeout error uyarı Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sisteminde düzgün yüklenmeyen sürücüler veya sonradan güncelleme geldiğinde uyumsuzluk nedeniyle sonradan bu sorun yaşanabiliyor, sözü fazla uzatmadan clock watchdog timeout sorunsalı nasıl çözülür? bunu anlatmaya geçelim.

clock watchdog timeout sorunu nasıl çözülür?

Bilgisayar kilitlenmesi, donmasına neden olan bu hata çözümü için aşağıdaki vereceğimiz çözüm yollarını denemeniz de fayda vardır. Şimdi teker teker adımları uygulayarak çözüm bulmaya çalışacağız.

 
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise clock watchdog timeout hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın