Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome kendi kendine yeniliyor sorunu..?

5.971 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda google chrome kendi kendine yenileniyor veya diğer adıyla refresh ( yenileme ) sorunu çözümü için paylaşım yapmaya çalışacağız. Bir haber sitesinde haber okurken veya bir site üzerinden oyun oynarken yada tarayıcı’da ( browser ) üzerinde yapacağınız bir işlem sonrası google chrome kendiliğinden otomatik yenileme yapıyor ve yaptığınız iş boşa gidebilmektedir.

Google Chrome Otomatik tazeleme yapıyor ve bu durum canınızı zaman ile sıkabilir peki bu kendiliğinden otomatik yenileme hatası nasıl çözülecek? Bu durumda google chrome tarayıcı ayarlarından kısa bir ayar ile değiştirmek gerekmektedir. 

chrome://flags/#automatic-tab-discarding

yukarıda kodu google tarayıcı adres çubuğuna yapıştırdığınızda ayarlar paneli açılacaktır. Buradan yapılması gereken adımlara gelince?

Ayarlar > “Otomatik Sekme Silme”  kısmına geliyoruz burası “Varsayılan” olarak gelmektedir. bu kısmı “Devre Dışı” şeklinde ayarlayınız. 

“Etkinleştirilirse, sistem belleği azaldığında sekmeler bellekten otomatik olarak silinir. Silinen sekmeler sekme şeridinde görünmeye devam eder ve tıklandığında yeniden yüklenir. Silinen sekmelerle ilgili bilgiler.”

bu ayarları yaparsanız otomatik refresh ( yenileme ) kapatarak sizi bu sıkıntıdan kurtarmış ve sorun çözülmüş olacaktır. 

Arama Tags & Etiket;

google chrome kendi kendine yenileniyor , nasıl çözülür 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome kendi kendine yeniliyor sorunu..? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhabalar adem hocam. bahsettiğiniz ayar bende devre dışı olmasına rağmen sürekli olarak sayfa yeniliyor. özellikle youtubeda iken. teşekkürler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın