Sponsorlu Bağlantılar

Cia ve Kim Aramış Gibi Uygulamalara Numaramı Kim Paylaşmış?

545 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımda Akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulama olan Cia yada Kim Aramış olarak Göze çarpan bu uygulamada numarayı yazdığınızda kime ait olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu uygulamaların çalışma prensibi söyledir. Siz bu uygulamayı telefona yüklediğinizde sizin telefon rehberiniz bu uygulamanın veri tabanına kayıt ediliyor ve paylaşıma açılıyor.

Bu uygulamada siz numarayı nasıl kayıt ettiyseniz yani Adem Ocut olarak değilde Bilgisayarcı Adem olarak kayıt ettiyseniz sorgulamada bilgisayarcı Adım olacak görünür. En azından karşı tarafa biraz da olsa bilgi vermiş olur.

Bu uygulamada isminizi silmek için Buradan Giderek Konuyu okuyarak Nasıl Silineceğini öğrenebilirsiniz.  Eğerki Buradaki uygulamalara isim eklemek isterseniz ise Buradan Konu başlığına ulaşabilirsiniz.

şimdi gelelim bu tür uygulamalara numaramı ekleyene öğrene bilir miyim ? Aslında bunu öğrenmek zordur Ama bu uygulamalara ekleyen kişi bu uygulamaları yüklemiş ve sizin numaranızı kayıt etmiş bir arkadaşınız olabilir. Bunu yükleyip telefon rehberini paylaşıma açmış masum biri olarak görüyorum. O yüzden böyle uygulamalar yüklemenizi tavsiye etmiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın