Sponsorlu Bağlantılar

airzip.inspsearch.com arama motoru nasıl kaldırılır?

355 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın internet Tarayıcısını Etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan Önce biraz bu konuda bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarımızın internet tarayıcılarını etkileyerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. zamanla bu arama motorları bilgisayarların yavaşlamasına sebep olur Peki bu sahte arama motorlarını nasıl kaldırırız. Bunun için iki yol deneyeceğiz.

1-Adım Program Kurmadan Kaldırma

aramasayfam için hazırladığım video aynen airzip.inspsearch.com için uygulayabilirsiniz metot aynıdır sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine airzip.inspsearch.com yazarak düzetmeniz olacaktır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayara “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden programını indiriyoruz ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bu programı Kurduk dan sonra diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz ve AdwCleaner ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra airzip.inspsearch.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızda bu zararlı girdileri sildik den sonra yeniden başlayacaktır.bu işlem sonunda masa üstünde yüklü internet tarayıcıların Özellikler Bölümüne Giriyoruz.

mywebfind sayfasını kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef Kısmındaki “http://www.airzip.inspsearch.com”  uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızda internet tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın