Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’de Youtube videolarını başka bir sekmede izleme

437 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda internet tarayıcı olarak kullandığınız Chrome de Youtube videolarını farklı sekmelerde izleme imkanınınız olduğunu biliyor muydunuz?

Bu özelliğin kullanımı şu şekilde kısaca açıkladıktan sonra nasıl kullanılır bununla ilgili pratik olarak bilgi verelim.

Web tarayıcınız Google Chrome de Youtube de bir müzik klip izlerken, film, dizi izlemek açtınız fakat başka bir sekmede de internet de gezinirken bu başka sekme de Youtube videoları izlemek anlamı içermektedir. Bizde Youtube videoları farklı sekmede izleme konusunda nasıl izleniyor bununla ilgili bilgi vereceğiz.

YOUTUBE VİDEOLARI FARKLI SEKMEDE İZLEME

Yukarıda kısaca bu özelliğin ne işe yaradığından bahsettik şimdi bunu nasıl kullanılırız bununla ilgili olarak hemen açıklayalım.

Bu özelliğe pencere içinde pencere modunda oynatılıyor özelliği olarak adlandırılmaktadır.

İlk önce Youtube sayfasına giriyoruz burada beğendiniz izlemek istediğiniz videoyu oynatmaya başlıyoruz. Video üzerine gelerek farenin sağ tuşu ile videonun üzerindeyken bir kere basıyoruz.

Videonun üzerinde fare ile sağ tuşu yaptığınızda yukarıda gibi birçok ayarı göreceksiniz. Buradan bir şey yapmadan tekrar farenin sağ tuşu ile video üzerinde yukarıda pencere açıkken basıyoruz.

Yukarıda pencere açılacaktır. Burada “pencere içinde pencere” özelliği göreceksiniz. Bu ayarı açtığınızda artık Google Chrome tarayıcınızda bu video aktif sekmede oynayacaktır. Böylece kesintisiz video izleme imkanı sunacaktır.

Video izlemek için Youtube sekmesinde olmanıza gerek kalmadan izleme olanağı sunacaktır. Bu konuda birde pratik olarak video anlatım ile “pencere içinde pencere” nasıl yapılır, nasıl yapılmış izleyebilir Kanalımıza ABONE OL ile destekleyebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Youtube pencere içinde pencere nedir, ne işe yarar Chrome’de Youtube videoları başka sekmelerde izleme özelliği üzerinde durduk. Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Şifreli Youtube Video Paylaşma

Bir sonraki konulardan haberdar olmak istiyorsanız e-posta abonesi olabilirsiniz. İstediğiniz konular hakkında sorularınız için soru-sor sayfamızdan bize sorunlarını iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın