Sponsorlu Bağlantılar

chrome kendiliğinden otomatik açılıyor?

1.041 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ilginç bir bilgisayar veya tarayıcı sorunu diyebileceğimiz chrome kendi kendine açılmasından kaynaklı sorun ve bununla ilgili nasıl çözülür? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bu bir virüs ile ilgili sorun mu? yoksa bilgisayarın açılışında başlangıç programlarına eklediğiniz chrome açılsın mı? diye bir çok sorular akıllara gelebilir. Bilgisayara bulaşan virüsler ilk önce tarayıcıları etkilemektedir. Bunun nedeni sürekli internet tarayıcıyla işimiz olduğunu söyleyebilirsiniz.

Tarayıcılardan çıkan reklamlar sayesinde para kazanma ve reklam gösteri temel amaçlarıdır. Bu konu anlatımında Google chrome kendiliğinden açılması neden kaynaklıdır.

Windows 10 Chrome kendiliğinden açılıyor sorunu

  • Bilgisayarın başlangıçta çalışan programlarını kontrol ediniz.
  • Windows 10, Windows 8 işletim sistemlerinde win+r tuşlarına birlikte basın ve “shell:startup” komutunu yazdığınız da başlangıçta çalışan programları kontrol edebilir ekleme yada çıkarma yaparak düzenleyebilirsiniz.
  • Windows işletim sistemi güncellemelerini kontrol ediniz. Güncel işletim sistemi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin ve işletim sistemini güncelleyin.
  • Google Chrome tarayıcınız güncel mi? Bunun için chrome nasıl güncellenir? konusunu kontrol ederek eski sürümünü güncelleyin.
  • Chrome > Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Sistem veya “chrome://settings/” tarayıcıya yapıştırın ve ayarlar sekmesine ulaşınız.
  • Sistem > “Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et” ayarını kapatarak tarayıcıyı yeniden başlatınız.
  • Son gelen Windows 10 güncellemeler sonrasında en son açık olan uygulamaları yeniden açması nedeniyle explorer, chrome, yandex, safari veya diğer uygulamalar açıkken Bilgisayarı açtığınızda yeniden bu uygulamaları açmaktadır.
  • Bilgisayarda msconfig komutunu çalıştır penceresine yazarak başlangıçta çalışan programları sonlandırmak için açılışta çalışmasını istemediğiniz program, uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Bu konumuzda genel olarak son güncellemeler ile Windows 10 da uygulamaların, programların kendi kendine açılması sorunu nasıl çözülür? Bunu izah etmeye çalıştık.

Bu konuda sorularınız için yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza tüm sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın