Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Cortana Nasıl Aktif Edilir?

1.772 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 işletim sistemi kullanan kullanıcılar Cortana aktif etme nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Apple sesli komut özelliğine benze Siri özelliğine benzer bir özelliği Windows 10 işletim sisteminde Cortana olarak duyurmuştu. Sesli komut asistanı Cortana aktif ederek sizde Windows 10 işletim sistemi kullanan cihazlarda kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 10 Cortana etkinleştirme yaparak kullanım konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu özellik şuan için İngilizce desteği vermektedir. Bu özelliği etkinleştirme için aşağıdaki adımları takip ederek nasıl yapılır? Bunu öğrenelim.

Windows 10 cortana aktifleştirme

  • Ayarlar
  • Zaman ve Dil
  • Bölge ve Dil
  • Diller ( Yeni Dil Ekle )
  • İngilizce ( English ) dili Eklemesi yapınız.

Yeni dil olarak English ( İngilizce ) ekledikten sonra Ülke ve Bölge olarak “Amerika Birleşik Devletleri” olarak ayarlayınız.

Ardından Dil Paketi altında Seçenekler > Konuşma Dil Paketi İndirmeniz gerekecektir. Cortana konuşma dil paketini de indirin.  Bu işlem sonucunda ayarları yapılandırmak için Bilgisayarı yeniden başlatın.

Arama kısmına girdiğiniz de artık cortana özelliği etkinleştirme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bu resimli anlatımdan sonra birde sizlere video anlatım ile cortana nasıl etkinleştirilir? Bunu anlatmaya çalışacağız.

YOUTUBE VİDEO ANLATIM :

DAİLYMOTİON VİDEO ANLATIM


Yukarıda konumuzda Windows 10 sesli komut özelliği olan cortana nasıl aktif edilir, nasıl açılır? Bunun sizlere anlatmaya çalıştık. Bu konumuzda sorular için yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın