Sponsorlu Bağlantılar

Chrome kayıtlı şifrelerin yedeği nasıl alınır?

1.806 views
Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı savaşlarında ilk sırayı sırtlanan Google Chrome de üye olduğunuz  bir blog sayfasına bir web sitesine  girdiğinizde kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yaparsınız. Girdiğiniz’de sağ üst köşe şifrenizi (password )  bir daha girdiğinizde hatırlaması için Şifreyi Hatırla seçeneği gelmektedir burada Evet , Hayır ile şifreyi tekrar hatırlamak için evet basabilirsiniz.

chrome giriş şifresi

Bu şifreleri hatırla dediğiniz’de uzun zaman sonra unuttuğunuz şifreleri tekrar hatırlamak ve bunları öğrenmek için Kayıtlı Şifreler Nerede Görünür konusunu inceleyebilirsiniz.

Bu konumuzda bilgisayarımıza format atmak istedik veya bir yedeği alıp tekrar bu yedeği lazım olduğu zaman geri nasıl yüklemek isterken hangi dosya’da bu şifrelerin bulunduğunu anlatmaya çalışacağım.

Chrome’de kayıtlı şifreler Login Data Journal ve Login Data klasörleri içinde bulunduğu için bu dosyaları yedekleyerek bilgisayar format’dan sonra Chrome kurup bu dosyaları geri aynı adımlar için klasör içine attığımızda tekrar şifreleri kurtarmış olacağız.

Peki dosyalar nerede bulunur bilgisayar >> C: >> User >> Kullanıcı Adı >> Appdata >> Local >> Gogle >> Chrome >> Userdata >> Default adımları altından bulunur.

Login DAya Journal ve Login Data dosyalarını bir başka yere kopyalıyorum daha sonra lazım olduğunda bu adımları takip ederek aynı yere kopyalayıp şifreleri kurtarmış oluyoruz.

ayrıca yer imi yedeklerini alıyoruz , Chrome yeni kurduğumuzda şifreler ile birlikte yer imi yedeklerini geri yükleyerek Chrome Eski haline getirmiş oluyoruz.

Arama Tags & Etiket ;

chrome password manager , chrome şifresi nerede saklanıyor, chrome saved passwords , google chrome saved passwords

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın