Sponsorlu Bağlantılar

Chrome kayıtlı kredi kartı numarasını silme

1.029 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome de kayıtlı kredi kartı numarası nasıl silinir? Bunu siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız. Günümüz teknoloji çağında nimetlerinden hepimiz yararlanıyoruz diyebiliriz. Bunların arasında e-ticaret siteleri üzerinden alış veriş yapmak olabilir.

Chrome tarayıcı kullanıyor ve e-ticaret üzerinden alışveriş yaparken girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileri web tarayıcı üzerinden kayıtlı, saklanarak tutulabilmektedir. Bilmeyerek veya bilerek alışveriş için girdiğiniz web sitede üzerinden kredi kartı bilgilerini tarayınız da kayıt edebileceğini unutmayın. Bu tekrar alışveriş yaptığınızda size kolaylık olması bakımından hatırlatma olarak tekrar bilgileri girmenin kolay olacağı içindir.

Fakat bu bilgiler bir başkasının eline geçtiğinde tehlikeli olacağını da bilmekteyiz. Öyleyse chrome de kayıtlı kredi kartı bilgilerini silme konusunda aşağıda adımları takip ederek kaldıralım.

KREDİ KARTI BİLGİLERİNİ KALDIRMA CHROME

Kayıtlı kredi kartı bilgilerini kaldırmak için aşağıda basit adımları takip ederek web tarayıcı üzerinden kaldıralım.

  • Ayarlar
  • Ödeme Yöntemleri

Diğer bir adım ise web tarayıcıya “chrome://settings/payments” adresini tarayıcıya yapıştırdığınız da direk olarak bu ayarı açacaktır.

Chrome ödeme yöntemlerini kaldırma konusunda isteğe göre kredi kartı bilgisi ekleyebilir veya eklediğiniz kredi kartı numarasını silebilirsiniz.

Böylece isteyerek veya istemeden eklenen kredi kartı bilgilerini kontrolü tamamen sizin eliniz dedir. Sizin yerinize bir başkasının tarayıcı üzerinde kayıtlı kredi kartı bilgilerini çalma ihtimali yüksek olduğu için otomatik olarak kaydet özelliğini kapatmanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazı; TL işareti klavyede nasıl yapılır

Bu konumuzda Chrome ödeme yöntemlerini kaydet kapatma, kredi kartı bilgilerini silme konusunda destek vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Chrome kayıtlı kredi kartı numarasını silme (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın