Sponsorlu Bağlantılar

Cd – Dvd optik sürücüleri nasıl harici olarak kullanılır?

6.302 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımızda Masa üstünde kullanılan Cd – Dvd Optik sürücüleri nasıl harici olarak kullana biliriz . Bunun hakkında bilgi vereceğim. Masa üstü bilgisayarlara bağlanan optik sürücüler  cd üzerine verileri yazdırmak yada cd-dvd üzerinden bilgileri okuyarak bilgisayar ortamına aktaran optik gözlerden oluşurlar.

dvd-cd sürücü

Bu konumuzda Masaüstü bağladığımız optik sürücüleri harici olarak nasıl çalıştırır konusu üzerinde duracağız.  Bu optik sürücüler bilgisayarımıza sata yada pata kablosu ile bağlanarak veri alış verişini yaparlar ayrıca gücünü power sup üzerinden almaktadır. Siz bu cd – dvd optik sürücüleri harici kullanmak istiyorsanız bunlar için ek aparat’a ihtiyaç duyacaksınız.

Bu aparatların başında ise Ide / Sata Harici Bağlantı aparatı gelmektedir.

usb ide sata Aparat

 

Yukarıda örnek teşkil eden aparatı Teknoloji Mağazalarından yada e-ticaret sitelerinden rahatlık ile bulabilirsiniz. Bu aparat ile bağlantı tipiniz hangisi ise ide yada sata bağlantıyı usb ile bilgisayara bağlıyorsunuz ve power kablosunu da elektrik prizinden gücünü alarak bilgisayarınıza harici olarak çalıştırabiliyorsunuz.

harici optik sürücü kutusu

Bununla birlikte Diz üstü optik okuyucular için aynı mantık ile Optik okuyucu kutuları mevcuttur. bununla bilgisayarınıza direk olarak takarak çalıştırabilirsiniz gücü usb üzerinden aldığı için ayrıca power kablosuna ihtiyaç olmayacaktır.

Tag – Etiket ;

harici optik sürücü kutusu , optik sürücüler , cd sürücü , dvd sürücü , harici kutu , harici sürücü kutusu , harici çalışan optik sürücüler

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Cd – Dvd optik sürücüleri nasıl harici olarak kullanılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın