Sponsorlu Bağlantılar

Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı sorunu

567 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bilgisayar sorunlardan  bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası ve bununla ilgili olarak sorun nasıl çözülür? Bu konu üzerinde siz takipçilere çözüm üretmeye çalışacağız.

Bu sorun neden kaynaklı olabilir, nasıl çözülür bununla ilgili olarak siz takipçilere aşağıda cevapları adım adım vereceğiz.

Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası

Bilgisayarda grafik kartı, gpu olarak da bahsettiğimiz ekran kartı ile Windows işletim sistemi arasında bir uyumsuzluk nedeniyle  bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı sorunu alabilirsiniz. Bunun nedeni Windows güncellemeleri sonrasında donanımlar arasında yaşanan uyumsuzluklar sürücülerin eski olması, yapılmayan güncellemelerdir.

Piyasada en çok kullanılan ekran kartı modelleri olarak Nvidia, Asus, Evga, Gigabyte, Msi, Sapphire, Zotac ve diğerleridir. Bu kartlarda zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor olması yazılımsal olarak sorun teşkil etmektedir.

 

Şimdi bizde  bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası çözümü aşağıda vermeye çalışacağız.

ÇÖZÜM

Ekran kartı yönetim panelinden hangi kartın yönetim panelini kullanıyorsanız oradan ekran kartını aktif ediniz eğer onboard ekran kartı aktif ise sizin ekran kartını sistem görmeyecektir.

Bilgisayarda yaşadığınız bu problemi çözmek için ilk önce ekran kartının marka ve modeli öğrenmek gerekecektir.

Ekran kartı marka ve modeli öğrenme

Konusunda yazımızı okuyarak kartınızın modeli öğreniyoruz. Bu kartın resmi ana sayfasını ziyaret ediniz ve sürücülerini güncelleyiniz.

Ekran kartı nasıl güncellenir?

Yukarıda link sayesinde de ekran kartının sürücülerini güncelleyiniz. Bunun yanında Windows güncellemelerini denetleyin güncel olduğundan emin olunuz.

Ekran kartı sürücünü işletim sistemi görmediği için bu sorun yaşanabilmektedir. Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemleri ve eski sistemlerde çözüm yolu aynıdır.

Bu konumuzda  bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak hataları gidermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorunun çözümü alakalı olarak sizlerin de çözüm yolu varsa yorumlar kısmından tarafımıza paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın