Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’daki Zor Programları Nasıl Kaldırılır?

3.661 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar kadar kaldırmayı denediğiniz programlarda zor kaldırılır . Bilgisayarda program kaldırmak için malum Başlat > Denetim Masası > Program Ekle // Kaldır kısmından programlarınızı kaldırabiliyorsunuz.

bilgisayardan program ekle kaldır

 

Bilgisayarda yüklü olan programları bu kısımda göreceksiniz buradan hangi programı kaldırmayı istiyor iseniz üzerine gelerek faremizin sağ tuşu ile kaldır yaparak unistall yani kaldırabiliyorsunuz. Normal olarak buraya kadar her şey normal peki kaldıramadığınız programlar veya inatlaşılan programları nasıl kaldırabiliriz ?

1-ADIM ;

Programı kaldırmada zorlanıyorsanız ilk önce bu programın çalışıp çalışmadığını bir kontrol ediniz , Eğer kaldıracağınız  program açık ise bunu ilk önce kapatınız. Daha sonra bundan emin olmak için CTRL + SHİFT + ESC tuşları ile “ Windows Görev Yöneticisi ” çalıştırınız Burada ” İŞLEMLER ” bölümünde bu program hala geri planda arka planda çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz , kaldıracağınız program arka planda çalışıyor ise mouse ile bunun üzerine gelin ve sağ tık ile bu programı kapatın daha sonra kaldırma işlemini tekrar deneyiniz.

2-ADIM ;

Diğer Bir program kaldırma yöntemine gelince bunu Kayıt Defterinden ( Registry ) kaldırmayı deneyeceğiz . Bunun için aşağıdaki adımları takip edelim Win + R tuşları ile Çalıştır penceresini açalım buraya regedit yazarak aşağıdaki adımları takip edelim.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall  bu klasörleri takip ettiğimiz de burada silmek istediğim programı buluyoruz ve kayıtlarını siliyoruz .  Burada sadece kayıt girdilerini siliyoruz bu işlemi yaptık dan sonra C:\Program Files klasörü içine giriyoruz ve buradan sildiğimiz programın dosyalarını da sildik den sonra işlemi bitiriyoruz.

3-ADIM ;

Eğer bu şekilde de kaldırılmasında zorlandığınız programlar var ise o zaman üçüncü parti yazılımlara baş vuracağınız program olarak ise REVO UNİSTALLER Bu program ile kaldırılması güç olan programları kaldırmakta kalmayıp arkasında yani kayıt defterinde programların bıraktığı çöp girdileri’de temizleyen son derece kullanışlı ve ücretsiz bir program ile bu işi göreceğiz.

“http://www.tamindir.com/revo-uninstaller/” adresi üzerinden kaldırması zor olan, zorluk çekilen programları kaldırmak için bu programı kullanabilirsiniz. 

Revo Unistaller diğer bir özelliği ise virüslerin kaldırma panelini kilitlemesinden dolayı erişemediğiniz Program Kaldır kısmında hiç uğraşmadan bu işi görüyor olmanız.

Revo Unistaller Kurulumu ve Kullanımı ;

bilgisayardan kaldırmada zor olan programları kaldırma ile ilgili video’da nasıl yapıldığını gördük, bununla ilgili sizinde sorularınız olursa  soru & cevap bölümünden bildirebilir sorunlara çözüm arayabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın