Sponsorlu Bağlantılar

Windows Tarafından Bulamıyor Hatası Nasıl Çözülür

4.687 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Mevlüt

Soru Sor : Bilgisayarın masa üstünde bazı dosyaları açmaya çalıştığımızda ” Windows tarafından bulunamıyor ” hatası almaktayım. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

windows tarafından bulunamıyor hatası

Cevap : Bilgisayarınızda bir uygulama , program , müzik ,resim , belge açmaya veya başlatmak için açtığınızda ” Windows tarafından bulunamıyor . ismi doğru yazıldığından emin olup yeniden deneyin. ” dediğinde bu dosya yolunda , dosya’da veya dosya uzantısında bir problem vardır.

Bu tür problem fiziksel olarak değilde genelde bilgisayarda yüklenen programlar veya başka bir virüsler aracılığı ile bu tür hatalar alınabilir. Bir başka Hata ise bir program yüklü ve ilerleyen zamanlarda aynı programdan yüklendiğinde bu tür hatalar ile karşılaşa biliniyor.

Bu tür dosyalarda açılmaya çalışılan bir resim dosyası ve müzik dosyaları ise bu dosyaları farklı bir programlar ile çalıştırmaya deneyiniz örnek bir resim dosyasını Windows Fotoğraf Görüntüleyici yerine Paint veya Google Picasa gibi alternatif programlar deneyebilirsiniz..

SİSTEM GERİ YÜKLEME NASIL YAPILIR?

Programlarda bir hata oluşmuş ise  programın exe dosyasında bir sıkıntı olabilir o yüzden programı kaldırın ve tekrar yükleyin . Eğer buda sorunu çözemeyecek olursa sorunu yaşadığınız tarih den bir kaç gün öncesine sistem Geri Yüklemesi yaparak bu hatayı düzeltmeye çalışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın