Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Neden Sürekli internet Kesiliyor?

1.537 views
Sponsorlu Bağlantılar

Soru ;

Bilgisayarımda sürekli olarak internet kesintisi yaşıyorum , Diğer bilgisayarımda hiç bir sorun yokken pc’de 5 saniye gibi arada sırada internet kesiliyor  online oyun oynar sıkıntılar çekiyorum. bunun sorunu Nedir ?

Cevap ;

İlk Başta sorunun sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakmak gerekiyor bunun için ;

  • Bilgisayar da virüs olabilir başlıca etkenlerden biridir. Bilgisayarınızı virüs programı ile ComboFix ile temizleyin ve web browser çerezlerini temizleyin.
  • Splitter kontrolünü yapınız Adsl bağlantısı ile telefon kablosu arasındaki küçük kutucuktur. Eğer bu splitter bir sıkıntı varsa internet sorunu yapabilir. Ana kabloyu direk splitter takın birde öyle deneyin eğer ki internet de yine kopmalar varsa sorun splitter da değildir.

  • Modemi deneyiniz internet olan bir komşunuza giderek  evinizdeki modemi komşunuzda deneyin hatta komşunuzun modemini alarak kendi bağlantınız da deneye bilirsiniz . Eğer ki aynı hata devam ediyorsa  hata modemde değildir.
  • Eğer size gelen bağlantılarda sorun olduğunu düşünüyorsanız.  444 0 375 telefonu araya bilirsiniz. yada TTNET pratik Çözüm Programıhttps://pratikcozum.ttnet.com.tr/ssm/dispatcher/downloadControls.do”  indirebilir ve çözüm yolu deneyebilirsiniz.

bilgisayarda sık sık internet kesiliyorsa , ttnet veya kullanmakta olduğunuz internet hizmetlerinden destek almayı da unutmayın, şebeke bağlantıların da ,port hataları yaşanabilir bu yüzden sık sık kesilen internet için modemi kapatmadan müşteri hizmetlerinden destek almayı da unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın