Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartında Paylaşımlı – Paylaşımsız Kart Nedir?

383 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu Zaman Bilgisayar Fiyatlarına bakarken Özellikler bölümünde paylaşımsız Ekran kartı yada paylaşımlı paylaşımsız mı diye kelimeler duyarsınız peki Nedir bu paylaşımlı ekran kartı yada paylaşımsız ekran kartı ne anlama gelir bunun için bir açıklık getirelim dedim ;

Paylaşımlı ve Paylaşımsız Arasında Fark nedir ;

Paylaşımsız Ekran Kartlarında Buna ayrılan Bellek  ekran kartına ayrılmıştır Ekran kartı kullanabilir .  1 Gb  128 bit bir karta Ekran kartının kullana bileceği bellek 1 gb dır. bunun fazlasını kullanamaz. 

Paylaşımlı kartlarda ise Ram belleği aşılırsa Ram belleğini kullanmaya başlar . Bu gibi durumlarda Sistem belleğini azaltır. Performans Bakımında Paylaşımsız Ekran kartlarını Tercih ediniz. paylaşımlı Ram belleğinden de kullanacağı için sistemin yavaşlamasını sağlar.

Günümüzde paylaşımsız ekran kartları genel olarak üretici markalar tarafından satılmaktadır. Bununla beraber maliyet bakımından ucuz olsun ve daha düşük fiyatlar ile satış yapabilmek amaçlı olarak paylaşımlı ekran kartı satışları da bulunmaktadır. 

Eğer iyi bir dizüstü, masaüstü laptop, pc, bilgisayar alacaksanız bu özelliği sakın atlamayın sonradan mutsuz olabilir ve ek ücretler ödeyerek yeni bir kart alma ihtimalini göz ardı etmeyin. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın