Sponsorlu Bağlantılar

Denetim Masası Nedir?

2.120 views
Sponsorlu Bağlantılar

Denetim Masası Windows ayarlarının yapıldığı eklenen yeni aygıtların Windows’a tanıtıldığı Windows yükleme ve yüklenen programlarının kaldırıldığı bilgisayar ayarlarının yapıldığı programdır.

Denetim Masasına ulaşmak için Başlat > Denetim Masası menüsünden veya Win + R tuşlarıyla birlikte çalıştır penceresini açarak Control komutunu yazarak ulaşılabilirsiniz.

 

Bilgisayar için yapılacak ayarların hepsini burada bulabilirsiniz. Bir çok Simgeleri görebilirsiniz. Denetim Masasını Kategorilerini küçük veya büyük simge olarak sıralama yapabilirsiniz.

Bu şekilde Denetim Masası ayarlarını değişik şekillerde sıralama yapabilirsiniz.

Görüntüleme şeklini büyük simgeler, küçük simgeler şeklinde ayarlama yaparak görünürlüğü kendinize göre ve sıralamasını yapabilirsiniz. 

yukarıda kısaca bahsetmek istediğim bilgisayar ile ilgili yapacağınız tüm ayarları bu denetim masası üzerinden ulaşarak hızlı bir şekilde yapabileceğiniz ayarların kategoriler altında toplandığı bütün ayarları bir yerden ulaşabileceğiniz kontrol edebileceğiniz Windows Özelliğine Denetim Masası denir.

Windows Denetim Masası ne işe yarar? konusunda yeni başlayanlar, bilgisayar kurslarında sıklıkla sorulan bu soruda yardımcı olacağını umuyorum, Windows Denetim Masası kaldırılmaz ve yüklenmez bu özellik Windows işletim sistemlerinde tüm ürünlerde aynıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın