Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Çıkış Birimleri Nelerdir ?

34.053 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Daha önceki konumuzda genel olarak bilgisayar donanım parçaları nelerdir konusunu incelemiştik. Bu konumuzda genel olarak dahili ve harici birimleri tek bir konu altında işlediğimiz için bu konumuzda ayrı kategori olarak Çıkış Birimleri Nelerdir? konusunu incelemeye çalışacağız. 

Bilgisayar Çıkış Birimleri ;

ilk önce çıkış birimleri ne işe yarar bununla ilgili olarak bilgi aktarayım. Bilgisayar’da işlenen verileri dışa aktarmak için kullandığımız çevre birimleridir. Bunlar nelerdir bununla ilgili olarak temel açıklama yapacağız.

Ekran – Monitör ;

çift monitör bağlama - ekran - monitör

Günümüz teknolojisinde dokunmatik ekranlı monitörlerde hem giriş hemi de çıkış birimi olarak söyleyebiliriz. Dokunmatik kullandıkça veri giriş yaparak giriş birimi olarak kullanabiliyorsunuz. Ama işlenen verileri ekranda gördüğünüzde ise bilgileri dışa verdiğiniz için çıkış birimi olarak söyleyebiliriz.

 

Yazıcı ( Printer ) ;

yazıcı Çeşitleri Nelerdir

Bilgisayarda işlenen bilgileri kağıda döktürmek çıktı almak için kullandığımız birime Yazıcı denilmektedir. 

Hoparlör Kulaklık ;

hoparlör

Bilgisayarda işlenen mp3 , waw gibi dosyaları işledikten sonra ses kartı aracılığı ile dışa aktarılması ile dış ortamda duyulmasını sağlayan çevre birimidir. 

Çizici ( Plotter ) ;

plotter-yazici-nedir

Çizim ve Grafik için kullanılan Büyük boyuttaki yazıcılar’dır. Bilgisayarda hazırlanan grafikleri kağıda dökmek için kullanılan plotter cihazları yazıcı ile aynı mantık’dadır. Reklamcılar , Baskıcılar genel olarak kullanırlar.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar çıkış birimi nedir , bilgisayar çıkış birimleri nelerdir , çıkış birimleri nedir , hangi donanımlar çıkış birimidir , çıkış birimleri wikipedia , çıkış biriminde ne demek , vikipedia

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın