Sponsorlu Bağlantılar

“klavyede e yerine € çıkıyor” sorunu nasıl çözülür?

4.893 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunları genel olarak mavi ekran , dll hataları ve virüslerdir ama bazende beklemediğiniz yerden sizi ters köşeye yatırabiliyor. Bu sorunlardan biride Klavye’de yaşadığımız sorunlar bunlardan biride klavyede e yerine € çıkıyor gibi nadirde olsa yaşanan hatalardır.

Klavyede e harfine bastığınızda € karakterinin çıkmasıdır. Normal olarak bu karakter euro simgesi olarak da geçer bu euro karakteri Alt Gr+E tuşlarına birlikte bastığınızda gelmektedir ama bunlara basmadan direk olarak E harfine bastığınızda € çıkıyorsa sorun nerededir. 

Çoğu kişi klavye kafayı yedi diye düşünebilir , klavye e yerine € yazıyor sorunu çözümü ile ilgili aşağıdaki adımları uygulayarak çözüm bulabilirsiniz. 

hotket ( fn ) tuşu

Laptop ( dizüstü ) bilgisayar kullanıyorsanız klavye üzerinde Fn tuşu vardır. Bu tuş bazı karakterleri klavyede yapabilmek için kullanılır eğer bu Fn tuşu basılı kaldıysa e harfi yerine € işareti çıkacaktır bu tuşu kontrol ediniz eğer basılı ise tekrar basın ve düzeltin.

Bilgisayarın Dilini Kontrol edin Türkçe veya İngilizce veya bir başka dil sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunu kontrol etmek için aşağıdaki görev çubuğunda dil ne olarak görünüyor?

klavye Dil Çubuğu

yukarıda resimde gördüğünüz gibi TR yerine bir başka dil seçeneği varsa bunu Türkçe olarak ayarlayınız. Alt + GR veya Ctrl , Shift tuşları basılı kalmış olabilir bu tuşları kontrol ediniz , tuşlar takılı kalmış olabilir.

Son olarak Aygıt Yönetici üzerinden klavye kaldırın ve bilgisayarı tekrar yeniden başlatın , sürücü kendiliğinden açılışta yüklenecektir böylece düzeltme şansı fazladır. Aygıt Yöneticine nasıl girilir klavye tuşlarından Alt+R tuşlarına bastığınıza çalıştır penceresi açılacak buraya devmgmt.msc komutunu yazarak aygıt yöneticisini başlatabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

klavyede e yerine € çıkma Windows 10 , e yerine € işareti çıkıyor , nasıl çözülür , e yerine € , klavye sorunu , e harfi yerine € çıkması , e yerine euro çıkıyor nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın