Sponsorlu Bağlantılar

Antivirüs program çakışması

972 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda iki farklı antivirüs programı çalışmasında çakışma sorunu yaşanır mı? bununla ilgili olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bilgisayarda iki ayrı antivirüs programı çalışması sağlıklı olmamaktadır. Bir bilgisayarda iki antivirüs programı işletim sisteminin kararlı çalışmasını engelleyecektir ayrıca bu iki farklı antivirüs programı arka planda devamlı çalışacağı için bir birileri için tehlike görme ihtimali olacağı için çakışma sorunu da yaşanabilmektedir.

Bilgisayara iki ayrı antivirüs programı kurduğunuzda bilgisayar güvenliği iki katına çıkacak diye bir şey söz konusu değildir tam tersine bilgisayarda iki antivirüs yazılımı çalışması bilgisayar için sorunlara neden olacaktır. Bu yüzden tavsiye edilmez .

Fakat bir antivirüs programı, bir malware veya bir güvenlik duvarı kurulabilir bunun nedeni bunların çalışma amaçları farklı olacağı için farklı görevler üstlendiği için sorun yaşanmayacaktır. Bilgisayara bir tane virüs programı kafi gelecektir diğeri bilgisayara extra’dan yün bindirecektir. Bunun için kendinize en uygun bir virüs yazılımı programı seçebilirsiniz. En iyi antivirüs yazılımları konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz. Güncel kullanabileceğiniz ve lisanslı yazılımlar satın alarak bu programları kullanın, İnternet ortamından indireceğiniz antivirüs yazılımı kendisinin bile virüs olma ihtimali olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın