Sponsorlu Bağlantılar

En iyi AntiVirus Program Önerileri Hangisidir

5.176 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda sizler gelen ve sık sık sorulardan biri olan en iyi antivirus yazılımı hangisi , hangisini kullanmalıyız ? kullandığımız antivirus programları bilgisayarı kasıyor , virüsleri tespit etmiyor gibi bir çok sorular ile ilgili olarak bir yazı hazırlamak istedim.

ilk önce piyasada en çok kullanılan antivirus yazılımlarını bir tanıyalım hangileri en çok kullanılıyor ve bunlardan hangilerini kullanalım.

1- Kaspersky ;

kasperskyp antivirüs yazılımı

Siper Saldırılardan , e-posta üzerinden gelen tehlikeli zararlı yazılımlardan ve İnternet üzerinde sörf ederken virüs barındıran sitelerden korunmak için , DDos saldırılarından korunmak için kullana bileceğiniz bir Antivirus yazılımıdır.  Rusya Merkezli olan Bu yazılım firmasının resmi adresi http://www.kaspersky.com/tr/  demo yazılım ve özel indirimler’den yaralana bilirsiniz.

2- Eset Nod 32 ;

nod 32 antivirüs yazılım

Bireysel ve Kurumsal Yerler için Hizmet veren bu Antivirus Yazılım’da Bireysel Kullanıcılar için Nod32 Antivirus yazılım ve Eset Mobile Securıyt yazılımları ile hizmet vermekte . Kurumsal Yazılımları ise Endpoınt Securıty ve Data Encryption yazılımları ile hizmet vermektedir ve bunlarından altında bir çok yazılımları mevcuttur. Resmi Adresi http://www.eset.com/tr/ ulaşabilirsiniz

3- Avast

avast antivirüs yazılım

Ücretsiz yazılımı’da olan bu antivirus yazılım , İnternet Securiyt ve Premier yazılımları başta olmak üzeri Virüslere meydan okumaktadır. Bu antivirus yazılımının Resmi Adresi https://www.avast.com/tr-tr/index adresinden ulaşabilirsiniz.

4- Avira 

avira logo

Alman Antivirus yazılımı olan ve pazar payı wikipedia göre %9,6 oranında olan ve Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir antivirus yazılımlardan biridir. Resmi Adresi https://www.avira.com/en/avira-free-antivirus adresinden ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Malware yazılımlarının %99 tespit edebilmektedir.

5- AVG ;

avg antivirüs yazılım

Genel Merkezi Hollanda olan bu virüs yazılım firması olan AVG , Ücretsiz yazılım sunmaktadır. Bilgisayarlarınızda ve mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir yazılım programıdır. Resmi adresi http://free.avg.com/tr-tr/homepage adresinden ulaşabilir ve gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

6- McAfee Antivirüs

mcAfee antivirüs yazılım 

 

Güvenlik üzerine uzmanlaşmış önemli antivirus şirketlerinden biridir. Ebeveynlerin daha rahat olmaları için filtreleme seçeneklerini de sunan bu yazılım firmasının Resmi Adresi http://home.mcafee.com/Default.aspx?rfhs=1 bu adres üzerinden ulaşarak fiyat ve seçenekleri inceleye bilirsiniz.

7- Panta Antivirus 

 

panda antivirüs security

Bu yazılımda göze çarpan üç yazılımı vardır , Panta Antivirus Pro , İnternet Security , global protection yazılımları göz önünde bulunmaktadır. free trial yani deneme programları mevcuttur. Aynı zamanda 49.99 TL başlayan fiyatları hizmet vermektedir. Resmi web adresi http://www.pandasecurity.com/turkey/#  buradan detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

8- G Data Antivirus

 

g data trust in german sicherheit antivirüs

Şimdiye kadar pek adı duyulmamış bir Alman antivirus yazılım İnternet üzerinde fiyatları 27,90 TL başlıyor G Data software Resmi Adresi https://www.gdatasoftware.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Göze çarpana ürünleri G DATA Antivirus , G DATA İnternet Security , G DATA Total Protection

9- Microsoft Security Essential ;

 

microsoft Security essential virüs

Microsoft Tarafından ücretsiz olarak yayınlanan ve casus ve kötü yazılımlardan korunmak için bilgisayarınıza kurabileceğiniz bir antivirus yazılımıdır. Resmi Adresi http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/security-essentials-download buradan işletim sisteminize göre programı kurarak kullanabilirsiniz.

 

Peki Hangi Antivirus Yazılımını  Tercih Ederiz ?

Bilgisayarınızı yeni kurdunuz ve Bir antivirus yazılımına ihtiyaç duydunuz ilk önce şunu tavsiye edeyim arkadaşlar  İnternet üzerinden indireceğiniz antivirus programları kesinlikle bilgisayarınızı korumaz aksine bilgisayarınıza zarar verir Crackli dosyalar ile bilgisayarınıza kuracağınız yazılımlar ileride bilgisayarınıza zarar verecektir. O yüzden Bireysel olarak kullanacaksanız bir bilgisayarcıdan bir antivrus yazılımını 30 TL başlayan fiyatlarda alabilirsiniz. Ücretsiz olarak Kullanacağınız Antivirus yazılımlarını yukarıda size Sundum bunlar arasında 3-4-5-9 sırada program işinizi görebilir.

Eğer bir iş yerindeki bilgisayarlarda kullanacaksanız size tavsiyem Kaspersky ve Eset Programlarıdır . Benim iş yerinde kullandığım program Eset Nod32 yazılımdır ticari programları da bunun yanında kullandığım için bir kasma sıkıntısı yapmamaktadır.  Eset İnternet Security işinizi görecektir.

Kaspersky oldukça sağlam bir programdır , oldukça arka planda sağlam durmaktadır yani kalede sağlam durmaktadır bu programda işinizi görecektir.

Avast Ücretli programları malware yazılımları da hemen yakalamaktadır. Kısaca Benim Tavsiyem Ücretli Program  olarak Eset ve Kaspersky programlarıdır. Aslında Kim hangi programı kullanıyor ise onu tavsiye etmektedir . Kullanıp da memnun olmayan var ise bu yazımın altıdan bir yorum bırakarak sonradan gelecek olan ziyaretçilere bilgi vermiş olacaktır.  AntiVirus Kontrol Testi    virüs programlarınızı buradaki konu içerisinden okuyarak test’e tabi tutarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Not : Sizin Tavsiyeniz Hangisi ? Sizde bir Yorum Bırakın..!

Tags & Etiket ;

en iyi önereceğiniz antivirus programı 2015 , tavsiye antivirus yazılımı , antivirus sofware 2016 , virüs yazılım programının hangisi daha iyi , öneri edeceğiniz virus programı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

En iyi AntiVirus Program Önerileri Hangisidir (7 Yorum)

Yorum Yaz

  • Merhaba , f-secure Finlandiya menşei olup pek yaygın kullanılmadığını biliyorum. sizin aradığınız ücretli veya ücretsiz hangi yazılım ? ona göre öerim olacaktır.

 1. Avira w7de açılışı biraz yavaşlatıyor sanki? Fakat norton gayet iyiydi. Kaspersky ise en az 4 çekirdekli işlemci ister, daha stabil çalışması için. Tarafımca denendi.

 2. Ayrıca tehdit yakalama konusunda Avira gayet başarılı. Fakat şu var ; sistem taraması biraz uzun sürüyor. Norton daha hızlı geldi bana. Kaspersky nin ise en sevdiğim yanı banka siteleri için yeşil çerçeveli korumalı bir pencere açıyor ve işlemlerinizi daha güvenli yapıyorsunuz…?
  Norton ise para iade garantisi veriyor. Ben şu an kararsızım. Avira nın lisansı bitti. Acaba kaspersky mi, Avira mı, norton mu yoksa bitdefender mı almalıyım. Adem bey kardeşim?

  • biz işyerinde kaspersky kullanıyoruz bir sıkıntı çekiyoruz gayet stabil çalıyor

 3. Adem bey merhaba. Sizin cevabınızı beklemeden gidip kaspersky internet security çoklu cihaz 2016 aldım. Teşekkür ederim. Masaüstü bilgisayarıma ve Android telefonuma kurdum. Bir de mac cihaz hakkım var. Ancak mac cihazım yok :(
  İnşallah bi sene dolmadan onu da alırız….

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın