Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Wi Fi Ağını Görmüyor ?

2.298 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığınız Laptop , Dizüstü , Masaüstü , Desktop , Netbook , Notbook tür bilgisayarlar kablosuz ağ yani wifi bağlantısını görmüyor mu? Bununla ilgili olarak bir çok sorun ve çözümü vardır. Bununla ilgili olarak sıkça rastlanan çözüm yolunu sizlere sunmaya çalışacağım.

wifi bağlantı hatası

bilgisayar wifi ağı görmüyor ? bu sorun ev ortamında , iş , büro , ofis , okul gibi ortamlarda kablosuz ağ bağlantıları ile bağlıysanız ve bilgisayarınız bu ağı görmüyor olabilir bunun için aşağıdaki nedenlerde dolayı sorun yaşana biliyordur.

* Modem içerisinde kablosuz ağ ayarları içerisinde “wireless frekans ayarı” otomatik seçili ise bunu 11 olarak düzeltin ve kayıt ediniz ve bu şekilde deneyin. Mcs ayarı “otomatik” olarak seçili olarak gelir. ayrıca bu diğer adı ile kablosuz sinyal kanalı denilir. Bu kanallardan hangisi az ollanılıyor ise o  tercih edilmelidir

* Dizüstü veya Masaüstü bilgisayarlarda wifi adaptörü açık mı kapalı mı ? buna dikkat ediniz , ğ kartı aktif değilse bunu açınız. Bunun için ethernet karşı pasif ise sağ tık ile devre dışı kalmış ise aktifleştir

* Adsl Modem kapatın ve tekrar açın , tamamen Türk usulu olup bazı yerde işe yaramıştır :)

* Sürücüler silinmiş olabilir , bunları kontrol edin.

* İnternet bağlantınız olup oladığını kontrol edin , kablo ve internet sağlayıcıları ile bağlantı durumunu kontrol ediniz.

* Eski Bağlantıları Unutun yani Kaldırın bunun için eski ağlar nasıl kaldırılır konusunu inceleyin ve tekrar ağ bağlantısını kurmayı deneyin.

Detaylı Anlatım için Kablosuz wifi ağı neden görmüyor konusu inceleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

bilgisayar wifi ağı görmüyor , laptop kablosuz ağı görmüyor , bilgisayar wriless ağını görmüyor , wifi görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın