İpUçları

Bilgisayar Seri No { Seri Numarası } Öğrenme

Bilgisayar Seri No { Seri Numarası } Öğrenme

Merhabalar, bu konumuzda yeni kullanıcılar için Bilgisayarın seri numarası nasıl öğrenilir, nasıl öğrenilir bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bilgisayarınızda oluşabilecek sorunlar nedeniyle bilgisayar markasının resmi web sitesinden destek alabilmek için seri no’ya ihtiyaç duyulabilmektedir. Genel olarak dizüstü Laptop bilgisayarlarda bu işlem sıklıkla yapılabilmektedir.

Bu nedenle böyle ihtiyaç halinde bilgisayar seri no öğrenmek, seri numarasını bulmak için aşağıda vereceğimiz kod ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PC SERİ NUMARASINI BULMA

 

Pc serial number, seri numara bulmak için çalıştır penceresine gireceğimiz küçük komut ile anlık bulabilirsiniz.

  • Windows Tuşu + R harfine birlikte basınız
  • Karşınıza “Çalıştır Penceresi” açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “cmd.exe” komutu yazın.
  • Dos penceresi açılacaktır. Bu dos penceresine
  • Komut olarak wmic bios get serialnumber yapıştırın ve enter tuşuna basınız

Yukarıda adımla bilgisayar seri numarası ( Serialnumber ) yazısı altında görülecektir. Bu sizin bilgisayarınızın seri numarasıdır.

Eğer bilgisayarınız üzerinden seri numarayı gösteren barkodlu etiket varsa karşılaştırınız. Cihazınızın garanti kapsamında olup olmadığını bu numara ile sorgulayabilirsiniz.

TAVSİYE LİNKLER;

ANAKART SERİ NUMARASI ÖĞRENME

RAM BELLEK SERİ NO BULMA

BİLGİSAYAR PRODUCT KEY ÖĞRENME

Piyasada en çok satılan Asus, Lenova, Hp Huawei, Monster, Casper, Dell, IMB, MSI, Acer model üretici firmaların resmi siteleri üzerinden kontrol edebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Bilgisayar seri no, Pc seri numara sorgulama yapabilmek için seri numarasının nasıl öğrenileceğini dair bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL