Sponsorlu Bağlantılar

Ram { Bellek } Seri Numarası Öğrenme

5.170 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarın kasasını açmadan ve program kullanmadan ram seri numarası nasıl öğrenilir? Ram bellek serial numara bulma konusunda siz takipçilerimize ve bu konuda araştırma yapan kullanıcılara bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilgisayarın önemli donanım parçalarından biri olan ve geçici bellek olarak bilinen ram, harddisk üzerinden çektiği verileri üzerinde tutarak işlenmesini sağlamaktadır. Bu bellek arızalandığında yerine aynısı almak isteyebilir veya teknik servise verdiğinizde kayıp olmaması için üzerinde seri numarası kayıtları alınan teslim alınmaktadır.

Daha önceki konularda ram marka ve modelini öğrenme konusunda yazımızdan sonra ram seri numarası bulma konusunda destek vermeye çalışacağız. Programsız bellek seri numarası öğrenmek için Windows çalıştır komutu üzerinden bu işlemi kolaylıkla sağlayabiliriz. Aşağıdaki vereceğimiz adımları uygulamak suretiyle bu işlemi gerçekleştireceğiz.

RAM BELLEK SERİ NUMARASI ÖĞRENME

Kasayı açmadan kolaylıkla dos komutu ile bu işlemi gerçekleştireceğiz. Aşağıdaki adımları teker teker gerçekleştirelim.

  • Windows Tuşu + R tuşu birlikte basarak “çalıştır penceresi” açıyoruz.
  • Çalıştır penceresine “exe” komutunu yazarak enter tuşuna basınız.
  • Bu dos penceresine tırnak işareti olmadan “wmic memorychip get serialnumber” komutunu yazarak enter tuşunu basın.

Ram seri numara öğrenme kodu girerek “serialnumber” olarak listeli şeklini görebilirsiniz. Böylece kasayı açmadan ram seri numarasını bulabilirsiniz.

RAMIN SERİ NUMARASI BULMA

Bilgisayara takılan belleğin seri numarası ayrıca program kullanarak da tespit edebilirsiniz. ram seri numarası öğrenmek için Everest ait yazılımları kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda ram seri no sorgulama konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilir. Diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorularını yöneltebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ram { Bellek } Seri Numarası Öğrenme (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın