Sponsorlu Bağlantılar

Anakart seri numarası öğrenme

5.441 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar kasasını açmadan ve programsız anakart ( mainboard ) seri numarası nasıl öğrenilir? Bu konuda siz takipçilere bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilgisayar teknik servisine, tamirciye verdiğiniz ve herhangi bir yanlış değişimi kontrol etmek için anakart seri numarası bir yere not almak isteyebilirsiniz. Bu nedenle fazlada bu işlerden anlamadığınız için programsız sadece dos komutu ile anakartın seri numarasını öğrenmek için gireceğimiz komut ile seri numarasını bulabilirsiniz.

ANAKART SERİ NUMARASI BULMA

Daha önceki konularımızda anakart marka ve modeli öğrenme konumuza takviye olarak anakart seri numarası bulma konusunda siz takipçilere bunu aşağıdaki adımlarla nasıl yapılır? Konumuz dâhilinde anlatmaya çalışacağız.

anakart seri numarası öğrenme için Windows + R tuşlarına birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresini açıyoruz.

Çalıştır penceresine “cmd.exe” komutunu yazarak dos penceresini açıyoruz ve aşağıdaki komutu girerek seri no öğrenmiş oluyoruz.

wmic baseboard get serialnumber

Yukarıda komutu yazarak anakarta ait seri numarası kolaylıkla öğreniyoruz.

Anakart seri numara bulma kodu olarak girdiğinizde yukarıda örnek tabloda olduğu fibi serialnumber yazan kısım bilgisayarın anakart seri no’su dur.

Sizlerden gelen sorulardan anakart seri numarası nerede yazar konusunda programsız olarak bu yöntem oldukça içe yaracaktır.

anakart seri numarası öğrenme programı olarak kullanabileceğiniz diğer bir yazılım olarak cpu-z programı işinize yaracak bir yazılımdır.

VİDEO ANLATIM :

Diğer bir yöntem ise bilgisayar kasasını açtıktan sonra anakart seri no bulmak için etiket üzerinde serial number yazan kısım sizin anakarta ait numaradır.

Bu konumuzda bilgisayarda takılı ana kartın seri numarası nasıl bulunur, nasıl öğrenilir konusunda pratik olarak bilgi vermekti sizlerin bu konuda soruları için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından veya diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan sorunlarını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Anakart seri numarası öğrenme (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın