Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Neden Açılmıyor Hata ve Çözümleri

8.468 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarınızı Akşam kapattınız sabah açtığınızda bilgisayarınız açılmıyor mu ? veya bilgisayarınızda çalışırken aniden kapandı daha sonra açmak için denediğiniz de açılmıyor ise bir problem ile karşılaşıyorsunuz demektedir. Ne demişler büyüklerimiz ” Bilgisayarın mı var , Derdin var ” eğer bilinçsiz kullanıldı ise veya yüklediğiniz programlardan kaynaklı ise veya benim bir arkadaşımın yaptığı gibi bilgisayarı kapatmak için kapat düğmesi yerine prizden kabloyu çekmek gibi bir takım bilgisayara zarar verilen davranışlarda bulunuyor ise bilgisayarınızın açılmaması doğaldır. Peki bilgisayarımız neden açılmaz ve ne gibi önlemler alırız ?

  • bilgisayarınız kapandı tekrar açmak istediğiniz de açılmıyor ise kabloları bir kontrol ediniz . Kablolarda bir yerinden oynama veya kopukluk var mı bunu elinizde kontrol ediniz.
  • Bilgisayarınızın Güç Kaynağı ( Powersupply ) çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Bilgisayarınıza gerekli gücü vermiyor ise bilgisayarınızı çalıştırmaz. Ani elektrik kesintilerinden kaynaklanacağı gibi diğer etkenlerde güç kaynağını etkiler o yüzden devamlı bir harici UPS güç kaynağı kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Bilgisayarınız açılmıyor ise diğer kaynaklardan biride Ana Kart’da doğabilecek elektriksel kaynaklı hatalardır . bunun başında power suppy tam güç almaması veya ana kart üzerinde olabilecek yanmalardan kaynaklıdır. Bunun için en son yaptığınız bir işlem veya fiziksel bir temas olup olmadığını iyi düşünün.
  • Bilgisayarınızda Ekrana görüntü geliyor mu ? gelmiyor mu ? Eğer ki Ekrana görüntü gelmiyor ise bunu bilgisayarınız çalışmıyor olarak algılaya bilirsiniz o yüzden ekran kablolarını kontrol ediniz.
  • Bilgisayarınız hata veriyor açılmıyor ise bilgisayarınızın sistem dosyaları zarar görmüş olabilir. o yüzden sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Bilgisayarınıza sistem geri yüklemesi yapabilir veya repair onarımı yapabilirsiniz.
  • Yukarıda Bilgisayarınızın hatalarını iyi gözlemlemesini yapınız bilgisayarın ekranı siyah olarak geliyor hiç açılmıyor ise fiziksel , elektriksel veya açılıyor belli bir süre sonra tekrar kapanıyor ise sistem dosyalarından kaynaklıyor olabileceğini unutmayınız.

Bilgisayarınızda oluşacak hata veya arızaları buradan yorum sayfasına yazarak bir çözüm yolu arayarak arkadaşlara faydamızın dokunacağını unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın