Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesinde Beğeni işareti nasıl yapılır

66 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesinde beğeni işareti nasıl yapılır bununla ilgili olarak bilgi aktaracağız. Pc ‘de sıklıkla kullanılan özel semboller, karakterler, simgeleri Ctrl, Alt, Alt Gr, Fn, Shift tuşlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Klavye olmayan beğeni simgesi ve diğer sembolleri karakter eşlem tablosu, ascii kod tablosu kullanarak yapılmaktadır. Bizimde bu yazımızda beğeni sembolü klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu ile yapacağız.

BEĞENİ İŞARETİ KLAVYEDE YAPMAK

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski sürüm işletim sistemlerinde beğeni vektörel işareti yapmak için karakter eşlem tablosunu açarak gerçekleştireceğiz.

Windows Tuşu + R Harfi birlikte basınız ve çalıştır penceresi açılacaktır bu pencereye “charmap” komutunu yazarak çalıştır penceresini açalım.

Yukarıda gördüğünüz gibi yüzlerce özel karakteri bir arada göreceksiniz. Beğeni işareti bulmak için Ucicode U+E203 karşılığı gelmektedir.

Yazı tipi Segoe UI Symbol olarak ayarladıktan sonra Unicode’a git yazan yere E203 olarak yazınız böylece kolaylıkla beğeni simgesini bulacaksınız.

VİDEO ANLATIM;

Buradan yapacağınız Beğeni simgesi üzerine geldiğinizde Seç ve Kopyala butonu kullanarak başta Excel, Metin Belgesi ( Txt ), Word dosyalarına yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapmamam diyorsanız yukarıda alandan kopyalamak suretiyle web sitenizde, blog sayfanızda, excel, word, metin belgesi üzerinde kopya yapıştır ile kullanabilirsiniz.

TÜM BULAMADIĞINIZ ÖZEL EMOJİLER İÇİN EMOJİ KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET EDİN.

Bu konumuzda Klavyede baş parmak havada beğeni işareti ( LİKE ) nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu sizlere vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın