Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyede Nato İşareti nasıl yapılır

572 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda özel işaretlerden biri olan nato işareti klavyede nasıl yapılır Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Pc klavyesinde sık kullanılan işaretler, karakterler klavyede bulunurken klavyede olmayan işaretleri ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosunda yapabileceğimizi söyleyebiliriz.

Kuzey Atlantik bölgesinin güvenliğini korumak amaçlı olarak birçok ülkenin bir araya gelmesiyle oluşan NATO ve bunu simgeleyen özel sembolü olan nato sembolü bizde klavyede nasıl yapılır? Bunu anlatacağız.

Okulda veya farklı bir alanda NATO temsil eden simgeleri yapmak için aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla nato simgesi oluşturacağız.

Nato işareti nasıl yapılır Klavyede

Konu başında dediğimiz gibi özel karakterleri yapabilmek için karakter eşlem tablosu yararlanacağız. Adım adım bunu sıralı olarak şu şekilde yapabiliriz.

  • Windows+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu giriniz.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi : “Webdings” tipini seçiniz.

Bilgisayar klavyesinde özel bir kısayolu olmadığı için karakter eşlem tablosunda nato işareti için bu alandan kopyala + yapıştır ile istediğiniz alanda excel, word, metin belgesinde kullanabilirsiniz.

Nato simgesi için özel bir Unicode yoktur, sadece karakter kodu olarak 0x6C karşılığı olarak kolaylıkla bu alandan bulabilir, Seç > Kopyala ile kullanabilirsiniz.

Bu alandan kopyaladığınız nato sembolü artık istenilen alanlarda kopyalamak suretiyle kullanabilirsiniz. Sizlerde için hazırladığımız emoji kütüphanesi konulu yazımızda arayıp da bulamadığınız emoji, similey, ikonları bu konu içinden ulaşabilirsiniz.

Bu konu anlatımında klavyede nato’yu temsil eden simgeyi yapmayı anlatmaya çalıştık, sizlerinden bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında bulunan yorumlar kısmından sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın