Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyede Merkür işareti { ☿ } nasıl yapılır

85 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Pc klavyesinde Merkür işareti nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımız dâhilinde gelen sorularda ☿ ne demek, ☿ nedir konusunda sorular olmuştu. Bizimde bu yazıda bu özel sembolün Merkür sembolü olduğu hakkında ve bu özel simgenin nasıl yapılacağına dair bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayar klavyesinde sıklıkla kullanılan özel simgeler, semboller klavyede Ctrl, Shift, Alt, Alt Gr, Fn tuşlarını kullanılarak yapılmaktadır. Klavyede bulunmayan özel karakterler ise Windows tabanlı işletim sisteminde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinde yer almaktadır.

Bizde Merkür simgesi yapabilmek için karakter eşlem tablosunu kullanarak gerçekleştireceğiz.

MERKÜR İŞARETİNİ KLAVYEDE YAPMA

Bilgisayarın klavyesi üzerinde olmayan bu özel sembolü karakter eşlem tablosu kullanarak yapmaya çalışacağız.

Bunun için ilk önce karakter eşlem tablosu açmak için Windows + R tuşlarına birlikte basarak açalım. Daha sonra karşınıza çalıştır penceresi açılacaktır.

Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak enter tuşuna bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır.

Yukarıda pencerede olduğu gibi karşınıza yüzlerce özel sembollerin olduğu tablo açılacaktır. Bu tabloda Merkür vektörel işareti bulmak kolay olmayacaktır ama bunu bulmak için biz Unicode 263F olan Merkür simgesinin kodunu yazarak bulabiliriz.

Bunun için ilk önce Yazı tipi Segoe UI Symbol olarak ayarlıyoruz. Daha sonra Gelişmiş görünüm kutusunu işaretliyoruz.

Unicode’a git: yazan yere 263F kodunu yazdığınızda Merkür işaretini bulabilirsiniz. Gerisi artık çok kolay buradan Seç ve Kopyala ile başta Microsoft Excel, Word, Metin belgesi ( txt ), Blog  sayfanıza veya web sitenizde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyala ve yapıştır ile istenilen alanlara yapıştırmak suretiyle kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Astrolojide Merkür’ün sembolünü bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Diğer arayıp da bulamadığınız özel semboller, emoji, simgeler için emoji kütüphanesi sayfamızdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu konumuzda Merkür işareti klavyede nasıl yapılır, nasıl yapılmış bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın