Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyede ataç işareti nasıl yapılır

1.861 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ataç işareti klavyede nasıl yapılır? Bunu bu makalemizde anlatmaya çalışacağız.

Ataç veya diğer adıyla tutturgaç kağıtları birbirine tutturmak için iki halkadan oluşan metal tel 1900 yıllarında Norveçli Johann Vaaler tarafından icat edilmiştir. Ataç dışında toplu iğne yardımı ile kağıtlar birbiri ile tutturuluyordu iğne elimize, parmağımıza batması nedeniyle son derece yararlı bir icat olmuş gibi gözüküyor.

Bizim bu konumuzda ataç işareti nasıl yapılır? Bununla alakalı bir Unicode var mı bunları sizlere bununla alakalı cevapları vermeye çalışacağız.

Klavyede sıklıkla kullandığımız özel işaretleri fn, ctrl, alt gr, alt tuşlarını kullanarak yapabiliriz. Fakat klavyede olmayan özel işaretler için ascii kod tablosu ve karakter eşlem tablosu üzerinden yararlanarak sizde bu özel işaretleri yapabilirsiniz.

Bu konumuzda ataç simgesi klavye olmadığı için bizde özel işaretleri kullandığımız tablodan yararlanacağız. Fakat maalesef ataç sembolü bu özel tablolarda da yerini almamıştır.

Bunun için ios, android, Windows ve diğer telefon, bilgisayarda excel, word veya metin belgesinde kullanabilmek için aşağıda alandan kopyala ve yapıştır ile istenilen alanda kullanabilirsiniz.

📎

Yukarıda bulunan araç işareti kopyala yapıştır ile kullanabilirsiniz. Bunun dışında bu özel ataç simgesi için emoji kütüphanesi üzerinden veya “http://www.fileformat.info/info/unicode/char/1f4ce/browsertest.htm” adresi üzerinden İngilizce ataç kelimesi karşılığı “paperclip” kelimesi ile aratarak ataç vektörel bulabilirsiniz.

Bu konumuzda siz takipçilerimize ataç işareti, ataç simgesi, ataç sembolü olarak arama kelimelerini kullananlar için bu konuda yardımcı olmaya çalıştık.

Tavsiye Yazı; sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Tavsiye Yazı; TL işareti vektörel nasıl yapılır

Yukarıda konularımızı da ayrıca inceleyebilirsiniz. Konumuz hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

ARAMA KELİMELERİ;

iphone ataç işareti, ataç işareti yapma, ataç simgesi klavyede, ataç sembolü nasıl yapılır, ataç sembolü klavyede, tutturgaç işareti, tutturgaç sembolü, tutturgaç simgesi, vektörel ataç, ataç unicode, paperclip unicode, paper clip icon

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın