Sponsorlu Bağlantılar

Klavye özellikleri açma kısayol kodu

1.292 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, teknoloji severler bu konumuzda bilgisayar ile uğraşan arkadaşlar için denetim masası > klavye özellikleri kısmını açmak için kullanılan kısayol kodu nedir? Hangi kısayol kodu ile klavye özellikleri açılır? Bunu siz takipçilerimize aktarmaya çalışacağız.

KLAVYE ÖZELLİKLERİ NASIL AÇILIR?

Bilgisayarda girdi birimi olarak kullanılan klavyede ayarları yapılandırmak için klavye ayarlarına girmek gerekebilirsiniz.

Bunun için denetim masası > klavye adımları takip ederek “klavye özellikleri” açabilirsiniz. Fakat bu özellikler kısmını açabilmek için çalıştır penceresine yazacağımız klavye özelliklerini açma kodu ile kolaylıkla açabilirsiniz.

Klavye özellikleri açmak için “control main.cpl keyboard” kodunu çalıştır penceresine yazarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çalıştır penceresi nasıl açılır? Kısayol kodlarını yazdığımız çalıştır penceresini açabilmek için Windows + R tuşlarına birlikte bastığınız da hemen açabilirsiniz.

Ardından yukarıda verdiğimiz control main.cpl keyboard kodu ile klavye ayarına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Klavye özellikleri ile neler yapabilirsiniz bu panel üzerinde imleç yanıp sönme hızı, yineleme hızı, yinele gecikmesi, bilgisayar da tanımlı klavye donanımları ve bununla ilgili özellikler kısmından ayarlara girebilirsiniz.

Bu konumuzda klavye özellikleri açma kodu nedir, klavye özellikleri çalıştır komutu alakalı olarak bilgiler vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilir veya bilgisayar, teknolojik ürünler için sorularınızı bilgisayarcıya soru sor başlığı altında soru-cevap sayfamıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın