Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Isı Testi – Speedfan

3.316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin şikayet ettiği konulardan biride Bilgisayarımızın ısınmasıdır ,Bilgisayarım çok ısınıyor gibi lafları duymaktayim,

Bilgisayarımızın ısınmasının bir çok nedenleri var . Bunlar üzerinde durmayacağım  bu konumuzda Bilgisayarımızın Isı Kontrolunun nasıl yapıldığından bahsetmek istiyorum.

Bunun için 3 parti yazılıma ihtiyaç vardır bu yazılımın adı SpeedFan ( http://www.gezginler.net/indir/i/3220/ ) üzerinden yükleyebilirsiniz.

SpeedFan Ne iş Yarar ;

Sisteminizdeki uygun donanımların voltaj, fan hızı ve sıcaklık değerlerini izleme (monitörize etme), fan hızlarını sıcaklık değerlerine göre değiştirebilme, sabit disklerin S.M.A.R.T. bilgilerine ulaşma ve sabit disk ısısını gösterme gibi özelliklere sahip popüler yazılımın sisteminizde neler yapabileceği sahip olduğunuz donanıma, özellikle de algılayıcı (sensör) yongalara göre değişiyor. Programın istatistik ve kayıt tutma özelliği sayesinde sıcaklığın hangi vakitte hangi değerlere ulaştığını gözlemleyebilir, hızaşırtma özelliği sayesinde işlemci hızınızı arttırabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü ;

 

Sonuç olarak Bilgisayarımızın Isı ile ilgi ayarlarını bu program sayesinde takip edebiliriz. bilgisayarda aşırı ısınma donanımlara zarar verebileceği için bilgisayarın ısısını devamlı takip etmenizde fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın