Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Başlangıçında Çalışan programları Kaldırma

4.859 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız yeni aldığınızda açılırken hızlı bir şekilde açılır  zamanla bu yüklediğiniz programlar sayesinde yavaşlamaya başlar ve bir eziyet haline gelmeye başlar . Ara sıra kullandığınız programlar açılışda yer alması bunların sebeblerinden bir kaçıdır , şimde burada lüzumsuz ve gereksiz gördüğünüz programları başlangış sayfasından kaldırmanın yöntemini açıklıyorum bu genelde ev kullanıcıları için belki zor olabilir ama yöntemini öğrendikden sonra ne kadar basit olduğunu anlıyacaksınız.

ilkbaşta Win tuşu ile birlikte  R tuşuna bastığınızda karşınıza küçük bir pencere gelecektir. bu pencereye MSCONFİG yazarak karşısınıza yeniden bir pencere açılacaktır bu pencerelerin yukarısında BAŞLATMA Sekmesi gelecektir.

msconfig

Bu pencere altında Çalışan programların listesi dökülecektir.

MSCONFIG-startup

Bu programların önünde ise küçük tik işaretleri vardır . Başlanngıçda çalışmasını istemediğimiz programların önündeki bu işaretleri kaldırıp Uygulama ve Tamam dedikde sonra Bilgisayarımızı Yeniden Başlattıığımızda bu programlar artık çalışmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayarın Başlangıçında Çalışan programları Kaldırma (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ALLAH sizden razı ola,bilge insanlara herzaman ihtiyacımız
    var…
    Başarılarınızın devamını diliyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın