İpUçları

bettersurf reklam virüsü nasıl silinir?

bettersurf reklam virüsü nasıl silinir?

İnternet ortamında surf yaparken sayfaları siteleri ziyaret ettiğiniz bir bakmışınız karşınızda bir Reklam Sayfası arık durmadan karşınıza çıkar durur can sıkıcı bu reklam sayfasından kurtulmak istersiniz peki nasıl olacak ?

Hemen kısaca bundan kurtulmak için şu adımları izleyelim ;

1-Bilgisayarım > Denetim Masası > Program ve Özellikler  buraya geliyoruz.

2-Program ekle kaldır kısmında Gözünüze çarpan yabancı Programları kaldırıyoruz , Bu Reklam sayfasını etkin hale getiren BetterSurf, Video Player, Plus-HD 1.3, Browse2Save, WebCake 3.00, DownloadTerms 1.0, Allyrics, Feven 1.7, LyricsWoofer, SimpleLyrics, Yontoo gibi programlar varsa kaldırıyoruz.

3-İnternet Explorer Tarayıcınızı Resetleyin ( Fabrika Ayarlarına geri Dönün )

explorer nasıl sıfırlanır?

4-Google Chrome Tarayıcınızı Sıfırlayın

chrome nasıl sıfırlanır?

4-Mozilla Tarayıcınızı Sıfırlayın about:support  mavi yazı ile yazılı kısmı Mozilla firefox tarayıcınıza yapıştırın ve enterleyin  Sağda Firefox Tarayıcınızı sıfırlayın göreceksiniz oradan sıfırlayın.

5-Yandex tarayıcınızı Sıfırlayın.

 

Tarayıcılarınızı sıfırladık an sonra bilgisayarınıza İndireceğiniz  “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” indirin taratın.

adwcleaner scanner virus

 

Bu programı çalıştırdık dan sonra diğer çalışan programları kapatarak Scan Butonu ile taratınız.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattık dan bettersurf ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip Siliyoruz. bilgisayarımız yeniden başlıyor. En son olarak da bilgisayarımızı Güvenli Mod da Malwarebytes ile taratıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL