Sponsorlu Bağlantılar

Belgeyi taratıp mail olarak nasıl atarım?

15.821 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda yeni bilgisayar kullananlar, yeni kullanıcılar için ev, iş, ofis, okul veya herhangi bir resmi daire’de bir belge, dosya’nın nasıl taratılıp mail olarak gönderilir? bunun bilgisini vermeye çalışacağım. Takipçilerim ve yeni ziyaretçiler tarafından gönderilen soru & cevap sayfasında sizlerden aklınıza takılan konularda tarafımıza sorularınız gönderebilirsiniz. 

Bir belgeyi bilgisayar ortamında tarayıp göndermek için bir tarayıcı veya diğer adıyla scanner ihtiyacımız vardır. Fiziksel bir belgesi , A4 , A5 gibi evrakları veya nüfus cüzdanı , ehliyet veya herhangi bir rapor vs. belgeyi elektronik ortama aktarmak için gerekli olan tarayıcı , ayrı olarak satıldığı gibi günümüzde genelde fax, yazıcı ve tarayıcı olarak üçlü şekilde yazılarda bulunmaktadır. 

bir kağıdı bilgisayar ortamına yani elektronik ortama aktarmak için kullanılan tarayıcılar bilgisayara taratılarak , pdf, jpg , bmp , png ,gif gibi dosya olarak kayıt edilir. Bu kayıt edilen belge daha sonra karşı tarafa e-posta ( mail ) yolu ile gönderilmesi gereken kişiye iletilir.   E-Posta Nasıl Kullanılır? konusu üzerinde ayrıca inceleyebilirsiniz. Bu dosyaları farklı iletme yöntemleri de ayrıca vardır . Skype üzerinden veya bir başka uygulamalar tarafından karşı tarafa gönderilir.

Bunun dışında bazen pratik olsun veya elinizin altında tarayıcı yoksa , akıllı telefonların kamerası işe yaracaktır. Telefonların kamerası ile bu belgelerin görüntülerini çekerek Whatsapp üzerinden yada telefonda kurulu olan mail programı ( gmail ,Outlook ) yardımı ile gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın